Reklama pre naše dve krajiny

Video sa začína v nádhernej Prahe, konkrétne rovno na Pražskom hrade. Potom sa pilot David Coulthard previezol po Karlovom moste, navštívil Lednice, moravské vinice a nakoniec zavítal aj na Slovensko. U nás si diváci z celého sveta môžu vychutnať našu krásnu prírodu. Opäť nechýba ani vyobrazenie našej bačovskej histórie, keď ovečky zastavili Formulu 1 v Pribyline. Tam si baču zahral Štefan Svitko. Parádny akrobatický kúsok predviedol pilot lietadla Martin Šonka, ktorý je majstrom sveta v akrobatickom lietaní.

Dal to jasne na javo, keď letel dole hlavou iba pár metrov nad Red Bullom RB7. „V momente, keď sme boli priamo nad sebou, sme sa veľmi nevideli. Vnímali sme sa iba periférne, pretože sme obaja mali obmedzený výhľad,” hovorí český akrobat a dopĺňa, že sa behom letu musel pozerať dopredu, aby dokázal odhadovať výšku. Pilot na zemi zase pre helmu a chránič krku nemohol dvihnúť hlavu. Zrovnať formulu s lietadlom tak mohol iba podľa zrkadielka, ktoré mu jeho tím prilepil nad volant.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Finále celého road tripu sa odohráva v Bratislave. Záverečný záber je už z Bratislavského hradu, čím sa epický výlet z hradu na hrad končí. Odporúčam vám pozrieť ešte Behind the Scenes z nakrúcania. Na záver treba povedať, že Red Bull zrejme urobil pre turizmus na Slovensku viac, než kto ktokoľvek iný za posledné roky.

Zdroj: Red Bull

Foto: Red Bull Media House, Jiří Šimeček, Tomáš Bukoven, Jan Kasl, Dan Vojtěch