Pokazená kvalifikácia zničila celý víkend

Pretekársky víkend seriálu TCR Europe štandardne začína už v piatok, kedy sa jazdia dva voľné tréningy. V prvom z nich Maťo hlavne spoznával trať a snažil sa nachádzať tú správnu stopu, či presné brzdné body. Spomedzi 33 pretekárov obsadil 14. miesto, no vedel, že má na viac. Sobotné ráno prišla na okruh Circuit de Barcelona Catalunya neskutočná prietrž mračien, kvalifikácia formulových pretekov musela byť dokonca zrušená. Neovplyvnilo to však seriál TCR Europe, ktorý kvalifikáciu odštartoval načas. Trať bola poriadne mokrá, no pomaly osychala. Maťo sa nevedel s ňou na 100 % zžiť a jeho výsledok bol dobrý len na 22. miesto.

Z tejto priečky bude Maťo štartovať do druhých nedeľných pretekov, do tých sobotných pretekov mal z dôvodu spomínaného trestu štartovať až z 27. pozície. To sa však zmenilo a z dôvodu trestov pre dvoch jazdcov sa Maťo na štarte posunul na 25. miesto. Trať medzičasom obschla a preteky mohli pretekári odštartovať na suchých pneumatikách. Hneď v prvej zákrute došlo k niekoľkým kontaktom a na trať bolo povolané neutralizačné vozidlo. To sa zdržalo až tri kolá, počas ktorých Maťo jazdil na 23. priečke. Neskôr sa mu podarilo zviesť krásne súboje s viacerými jazdcami a preteky dokončil, vzhľadom na štartovú pozíciu, na výbornom bodovanom 13. mieste.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Dvere na dvere

Po výbornom štarte z 22. miesta sa slovenský pretekár prepracoval už v prvom kole na 18. miesto, v druhom sa dokonca posunul na priečku č. 17, no preteky boli vzápätí zneutralizované safety carom kvôli nehode iných jazdcov.  Z trate zišiel až vo štvrtom kole, Maťo si po reštarte držal pozíciu a takmer sa dostal v poslednej šikane pred ďalšieho z jazdcov, no tento súboj mu nevyšiel. V 6. kole Maťa vytlačil z trate Morbidelli, čo znamenalo výlet mimo trať a prepad až na 21. miesto. Maťo po celý čas zvádzal krásne súboje, podarilo sa mu opäť sa pretlačiť dopredu, no preteky nakoniec po množstve kontaktov dokončil na 16. mieste, čiže body mu veľmi tesne unikli. V celkovom hodnotení seriálu TCR Europe sa Maťo Homola posunul na 8. miesto, no v hre je stále veľká porcia bodov a tiež šanca skončiť šampionát na „bedni“.