Vytvorili sme samostatnú sekciu, v ktorej vám TINA o sebe, svojich úspechoch i neúspechoch, začiatkoch za volantom i snoch prezradí všetko dôležité. A nie len to. Vďaka jej priamemu pohľadu na vec z diania pred pretekmi, počas nich, na trati aj po pretekoch dostanete jedinečný pohľad, ktorý vám nedá žiaden sebelepší
reportér. Vzdajte hold prvej z odvážnych a nadaných báb, ktoré sa nie len neboja porovnávať sa s chalanmi v čisto chlapskej disciplíne, ale dokonca dokážu bodovať!

Kristína ŠPONTÁKOVÁ - drifting

TopSpeed.sk je Tine hrdým hlavným mediálnym partnerom

TopSpeed.sk - Tina - exkluzívny rozhovor


TS: Nevadí ti, že drifting nemá babskú kategóriu?

Tina: Nevadí mi to. Takto sa môžem od chalanov podstatne viac a rýchlejšie naučiť. Som tam sama, takže by som to asi mala vždy vyhraté... :)

TS: Pociťuješ negatívne to, že si tam jediná buchta?

Tina: Žiaľ, pociťujem. Nik sa tam so mnou v depe vlastne nebaví... Keď dojazdia chalani, vylezú z áut a bavia sa spolu. A ja tam tak nejako stojím a nik o mňa ani nezakopne :( Je to, akoby sa ma ostatní chalani báli... Ale to do rozhovoru nedávaj!

TS: Čo by si tento rok rada dosiahla?

Tina: Pôvodne som chcela odjazdiť kompletnú sezónu. To sa však už nepodarí, lebo stále nemáme hotové auto. :( Ale ešte viac chcem pomôcť drift spropagovať a urobiť mu dobré meno, zviditeľniť seba a priateľa Matúša (PIGESa).

TS: Sú veci, ktoré ti v drifte ešte nejdú a nevieš ich?

Tina: Tak to jednoznačne áno! Keďže pre túto sezónu meníme BMW 540i E34 za BMW 350i E30, tak to premňa asi začne celé kompletne odznova. Hlavne asi nájazdová rýchlosť do zákrut pre mňa bude problém.

TS: Jestvuje viacero techník ako driftovať. Ktorú používaš najčastejšie?

Tina: Minulý rok som najčastejšie kopala spojku a zalamovala volant, následne s plným plynom. Tento rok už máme hydraulickú ručnú, takže to pre mňa asi začne celé odznova...

TS: Máš už fanúšikov?

Tina: Mám, Dodo z Galanty je mojím fandom, aj keď on tento rok nejazdí. Ale bude v porote :)

TS: Aký je tvoj najväčší úspech?

Tina: Zatiaľ 12. miesto v Paddocku na Babe. Vtedy tam bolo dosť Čechov. Celkovo vyše 25 jazdcov.

TS: Hodnotia to podľa teba objektívne?

Tina: Tak to fakt netuším. Ja mám z pretekov vždy veľké H. Keď odjazdím svoje idem do depa a vôbec netuším čo sa deje na trati a kto ako zajazdil. To je dosť škoda, nejaká obrazkovka v depe by bola pre všetkých jazdcov naozaj super.

Kristína ŠPONTÁKOVÁ - drifting

Vidíte tú drobnú cicu?

TS: Si BMW pozitívna? Alebo by si mohla mať aj iné auto?

Tina: Čo sa týka technickej stránky, tak určite BMW. Ale srdcom by som veľmi chcela ružový 350Z :) Kľudne by som obetovala popredné pozície, dávali by ma dolu ľahké urobené bavoráky, ale ja by som si šla svoje na sexi 350Z.

TS: Študuješ techniky jazdenia/driftovania? Poznáš Drift Bible?
Tina: Študujem z videí. Drift bible poznám, ale techniky v nej prezentované som si ešte neskúšala... So starým autom som bola rada, že som sa s tou váhou stále nepretáčala. 540i bola sériová, a to na drifty nie je moc vhodné auto...

TS: Čo hovorí tvoja rodina na to čo robíš?
Tina: Že som totálny blázon!

TS: Ale lepšie ako byť pornoherečka, nie? :)))
Tina: Mama s driftom nemala problém, až kým som minulý rok nedala búdu. Mi nadávala - si normálna?! Ona ma v akcii doteraz nevidela. Ale tento rok už chcem aby sa prišla pozrieť...

TS: Máš súrodencov?
Tina: Mám staršieho brata a sestru. Ale ani oni ma ešte nevideli jazdiť drift.

TS: Čo hovoria tvoji kamoši na to čo robíš?
Tina: Podporujú ma. Kamošky mi hovoria, že to inak asi dopadnúť ani nemohlo, na to aká som na autá... :))) Už teraz mám šóru ľudí, ktorých mám povoziť. Ani neviem kedy a ako to stihnem.

TS: Čím sa živíš?
Tina: Všetci hovoria, že aj v tomto vynikám. Pracujem v oblasti IT, ako systémový špecialista pre DNS servery...

TS: A na záver niečo o novom aute...
Tina: Postavili sme BMW E30 s motorom 4,4 V8 so sériovým výkonom 210 kW (286 k) z modelu 740i E38. Ten výkon snáď ešte dostaneme nad 300 k.

TS: ...a o priateľovi?
Tina: Tak samozrejme, celé to žijem vďaka Matúšovi. Bez neho by som sa do toho určite aktívne nedostala. Plne ma poporuje, ukázal mi ako na to, dal mi odvahu a vôbec nápad, aby som to skúsila. Ďakujem mu za to, veľmi!

Kristína ŠPONTÁKOVÁ - drifting

...a vraj hanblivá a tichá baba je to... :)

Pre osobný kontakt s tinou píšte na: tina@topspeed.sk

Pamätajte - prvú slovenskú babskú motoristickú senzáciu vám prináša TopSpeed.sk

A prídu ďalšie! Už teraz sa je na čo tešiť!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 16 obrázkov