Toyota GR Yaris prišla začiatkom roka 2020 a prakticky okamžite si získala popularitu ako máloktoré auto. Ide o jedno z mála vozidiel, ktorého DNA je hlboko zakorenené v motoršporte, konkrétne v rally, čo schopnosťami patrične dokazuje. Pod kapotou je najvýkonnejší 3-valec na svete s výkonom 192 kW (261 k) a krútiacim momentom 360 Nm. Malý hatchback dostal ako „správne rally auto“ aj pohon všetkých štyroch kolies GR-Four 4WD a nechýba ani 6-stupňový manuál, ktorý šoférsky zážitok len umocňuje. Zdá sa vám to málo? Nuž?

Hot hatch váži len 1280 kg a tak z nuly na sto dokáže vystreliť za 5,5 sekundy, pričom jeho maximálna rýchlosť činí 230 km/h - elektronický obmedzená hodnota. Čo však určite poteší každého petrolheada je mechanická ručná brzda, ktorá je základným prvkom začiatku šmykov skvelého krátkeho videa. 

Ručná v každom vracáku

Chalani z Corners.cz zobrali GR Yaris na horské cesty, avšak v popise videa uvádzajú, že daný úsek bol uzavretý a tak si mohli dovoliť ísť „plné bomby“. Podľa záberov z kamery je vozovka mokrá, čo šmyky zjednodušilo a pretiahlo, aby ukázali, ako sa má správne jazdiť s Toyotou GR Yaris: príjazd vo vysokej rýchlosti, ručná brzda pred každým vracákom a plný plyn počas celej zákruty. Na čo však o tom písať, keď si to môžete pozrieť. Vychutnajte si parádnu jazdu, ktorá ulahodí oku každého petrolheada. Video si po celom svete za týždeň pozrelo viac než 600 tisíc divákov.