Nico Rosberg sa musel uspokojiť až s tretím miestom, pretože v závere pri hroziacom útoku Fína spravil chybu a prišiel o druhú pozíciu. Na peknom štvrtom mieste sme v cieli evidovali jazdca Williamsu Valtteriho Bottasa, ktorý mnoho kôl odolával tlaku Sebastiana Vettela. Nemec skončil až piaty, pretože v pretekoch absolvoval jednu zastávku navyše: potreboval vymeniť predné krídlo.

Kimi Räikkönen výborne odštartoval a hneď v prvej zatáčke sa dostal pred Nica Rosberga.  No už v 4. kole sa Nico odhodlal na útok a bol úspešný - bral si 3. priečku naspäť. Nemec si ale nedokázal vybudovať náskok pred pilotmi Ferrari a navyše v 14. kole na svojho tímového kolegu strácal už 5 sekúnd.  V tomto istom kole zamieril Vettel k svojim mechanikom po čerstvé mäkké pneumatiky. O kolo neskôr sa u svojich mechanikov hlásil aj Hamilton, no jeho zastávka nebola z tých najrýchlejších a po návrate na trať prišiel o svoj náskok. Tesne za Hamiltonom sa odohral súboj medzi Vettelom a Rosbergom pričom pilot z Mercedesu bol úspešný.

Kimi jazdiaci osamotene na čele pretekov bol povolaný do boxov až v 18. kole, kde na prekvapenie dostal strednú, pomalšiu zmes, ako jediný z vedúcej skupiny jazdcov. Tu sa začali veľké chvíle pre Fína. Na strednej zmesy bol miestami rýchlejší ako piloti pred ním na mäkkej zmesi. Räikkönen nakladal jedno rýchle kolo za druhým a doťahoval sa na súperov. Ďalšiu zastávku absolvoval až v 41. kole, kedy obul mäkkú zmes a táto zastávka bola aj najkratšou v celých pretekoch. Pred Räikkönenon bola úloha stiahnuť 19 sekúnd na Rosberga za 16 kôl a prípadne zaútočiť. Kimi nasadil pekelné tempo. Na tejto zmesi bol Fín najrýchlejší na trati a mohutne sťahoval Rosberga na Mercedese. V priemere na kolo bol Räikkönen rýchlejší o 1,3 sekundy a na týchto pneu aj zajazdil najrýchlejšie kolo. Kimi to nakoniec stihol a v predposlednom kole sa pred Rosberga dostal na konci cieľovej rovinky, kde Rosberg hlásil problém s brzdami. V neposlednom rade je treba uznať, ze Fín predviedol famóznu jazdu a jasne si tak povedal o predlženie svojej zmluvy vo farbách Ferrari.

Sebastian Vettel skončil na 5. mieste, pretože musel absolvovať o zastávku viac - musel vymenit predné krídlo. Veľmi pekné šieste miesto obsadil Daniel Ricciardo z Red Bullu, ktorému niekoľko metrov pred cieľom buchol motor, ale s autom sa ešte dokázal doviesť za čiaru. Siedmu priečku vybojoval Romain Grosjean z Lotusu a posledné tri bodované pozície patria Sergiovi Pérezovi z Force Indie, Daniilovi Kvjatovi z Red Bullu a Felipemu Massovi z Williamsu.

Výsledky VC Bahrainu 2015:

Lewis Hamilton - Mercedes - 1:35:05.809 h

Kimi Räikkönen - Ferrari + 3.380 s

Nico Rosberg - Mercedes + 6.033 s

Valtteri Bottas - Williamas + 42.957 s 

Sebastian Vettel - Ferrari + 43.989 s

Daniel Ricciardo - Red Bull + 1:01.751 min

Romain Grosjean - Lotus + 1:24.763 min

Sergio Pérez - Force India + 1 kolo

Daniil Kvjat - Red Bull + 1 kolo

Felipe Massa - Williams + 1 kolo

Fernando Alonso McLaren + 1 kolo

Felipe Nasr - Sauber + 1 kolo

Nico Hülkenberg - Force India + 1 kolo

Marcus Ericsson - Sauber + 1 kolo

Pastor Maldonado - Lotus + 1 kolo

Will Stevens - Manor + 2 kolá

Roberto Merhi - Manor + 2 kolá

Nedokončili: Max Vestappen ( Toro Rosso ), Carlos Sainz Jr. ( Toro Rosso ), Jenson Button ( McLaren ) - nenastúpil na preteky pre problémy s ERS