Procar Motorsport Chevrolet Cruze

Spoločnosť Procar-Motorsport pripravila jedinečnú šancu pre amatérov. Víťaz súťaže „Procar-Motorsport hľadá pretekára“ bude počas sezóny 2014 jazdiť na Chevrolete Cruze Cup v Slovenskom okruhovom pohári!

Ide o unikátny projekt, v ktorom dajú príležitosť jednému fanúšikovi motoršportu, jazdiť vo vozidle Chevrolet Cruze CUP, bez toho, aby si musel hľadať sponzorov, alebo financovať celú sezónu z vlastného vrecka, čiže prakticky zadarmo. Jediné náklady pre najlepšieho jazdca bude registračný poplatok 49,- Eur, ktorý zaplatí pri registrácii do projektu a samozrejme cestu na miesto konania pretekov. Tento projekt je určený pre všetkých fanúšikov motoršportu, ktorí sa už nechcú len pozerať na burácajúce autá, ale majú sen, aktívne sa zúčastniť pretekov.

Procar Motorsport Chevrolet Cruze

Pretože tohto projektu sa môže zúčastniť každý, tak vybrali vozidlo Chevrolet Cruze Cup, ktoré je samozrejme špeciálne upravené na okruhy firmou Wiechers Motorsport a vyznačuje sa ľahkou ovládateľnosťou, dobrým podvozkom, takže ho zvládne aj úplný nováčik.

Procar Motorsport Chevrolet Cruze

Vybraný pretekár bude štartovať v atraktívnom Slovenskom okruhovom pohári. Tento pohár vznikol v r. 2013 a aktívne sa na ňom zúčastnilo už skoro 60 pretekárov. Preteky v tomto pohári sa konali poslednú sezónu prevažne na okruhu Slovakia Ring, jedny preteky boli aj na okruhu v Brne. V sezóne 2014 sa pohár rozšíri a jedny preteky sa uskutočnia na okruhu Pannoniaring. V roku 2013 sa Procar-Motorsportu podarilo Slovenský okruhový pohár vyhrať a to s vozidlom BMW.

Procar Motorsport Chevrolet Cruze

Vyberať pretekára budú v dvoch kolách. Prvé kolo bude prebiehať vo vybraných motokárových halách v Bratislave – Kart Aréna, v Trenčíne – Voltcentrum a pri Liptovskom Mikuláši – Monaco Grand Prix. Z každej motokárovej haly postúpia traja, a zo všetkých zúčastnených postúpi jeden, ktorý získa divokú kartu.

Procar Motorsport Chevrolet Cruze

Dôležité na postup do druhého kola nebude len najrýchlejší čas, ale kombinácia konštantnej jazdy a rýchlych časov. Týmto má šancu postúpiť do druhého kola širšia skupina ľudí. Druhé kolo bude prebiehať na okruhu Slovakia Ring a bude pozostávať z jázd na vozidle Chevrolet Cruze Cup a testu znalostí a pravidiel na okruhu.

Procar Motorsport Chevrolet Cruze

Prvé kolo súťaže prebehne vo vybraných motokárových halách. V druhom kole si nádejní jazdci zmerajú sily na Slovakia Ringu v Chevrolete Cruze Cup.

Kto všetko sa môže zúčastniť?
Všetci, ktorí majú viac ako 18 rokov a platný VP skup.B. Vek nahor nie je obmedzený a taktiež je vítaná účasť ženského pohlavia. Nehľadáme aktívneho pretekára s licenciou, ale amatéra, preto všetci s platnou pretekárskou licenciou sú vylúčení.

Kde sa môžem prihlásiť?
Na webstránke www.procarmotorsport.sk, tam sú podrobnejšie informácie ako to celé bude prebiehať. Kupón na jazdu je možné zakúpiť na portály Zlavadna.sk.

Kedy začína projekt?
Projekt začal 9.12.2013. Prvé kolo bude trvať do konca februára a budete ho môcť absolvovať na partnerských motokárových dráhach.

Koľko ma to bude stáť?
Jediný poplatok je registračný, a ten činí 49,- Eur, v ktorom je zarátana jedna jazda na motokáre v partnerskej motokárovej hale. Všetky ostatné náklady pre výhercu, ako štartovné, vozidlo, palivo, atď. platí spoločnost Procar-Motorsport s.r.o.

Procar Motorsport Chevrolet Cruze

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: tlačová správa