V roku 2012 sa na SlovakiaRing spustila doslova lavína špičkových motoršportových pretekov. A valiť sa to bude aj budúci rok!

Majstrovstvá sveta cestovných automobilov (WTCC), ako aj šampionát vozidiel  FIA GT zavítajú do našich končín aj budúci rok. Organizátori tak ocenili samotný okruh, dobrú organizáciu a nadšené publikum. Predbežný kalendár WTCC na rok 2013 uvádza Slovakia Ring ako 4. z 13. hosťujúcich okruhov, s termínom 28. apríla. WTCC u nás tento rok navštívilo rekordných 41 000 divákov.

Úspešné, júnové podujatie Majstrovstiev sveta GT1 na Slovakia Ringu s domácim pretekárom Štefanom Rosinom, uvidíme po druhýkrát na okruhu pri Orechovej Potôni už teraz počas augustového ESET RACING WEEKEND - Veľkej ceny Slovenskej republiky cestných automobilov na okruhu. Organizátor šampionátu GT1 - Stephane Ratel (SRO Motorsports Group) bol kvôli zlej ekonomickej situácii nútený zmeniť tohtoročný kalendár a nahradiť dve plánované podujatia v Číne podujatiami na Slovensku a v Nemecku. Po rokovaniach s Medzinárodnou automobilovou federáciou (FIA) sa Ratel napokon dohodol na ekonomicky schodnejšom a pre tímy zaujímavejšom formáte budúcoročných majstrovstiev vozidiel GT pod názvom GT Sprint Series.

Sedemdielny seriál by mal nadväzovať na mimoriadne úspešný šampionát vytrvalostných pretekov GT pod názvom Blancpain Endurance Series, kde pravidelne štartuje až 50 vozidiel. Blancpain by mal pozostávať z piatich podujatí, ktorých termíny nebudú kolidovať s GT Sprint Series a umožnia tak tímom súťažiť v oboch seriáloch (jednak vytrvalostného a jednak šprintového charakteru). Kvôli ekonomickej únosnosti týchto dvoch profesionálnych majstrovstiev sa nezmenia ani technické pravidlá.
Preteky GT Sprint Series by mali diváci na okruhu Slovakia Ring vidieť 16.-18. augusta budúci rok.