Šéf Daimleru, Dieter Zetsche hovorí, že Formula 1 je prirodzené miesto, kde by si mali merať sily Audi, BMW a Mercedes.

Na oslave úspechu Mercedesu v F1 v Štutgarte pozval šéf Daimleru, Dieter Zetsche najväčších rivalov, Audi a BMW, do Formuly 1. Nemecká trojka si delí 80% trhu s luxusnými autami. Podľa Zetscheho je F1 prirodzená aréna, kde by si Audi, BMW a Mercedes mali merať sily. V súčasnosti proti sebe pretekajú v DTM.

Dieter Zetsche

Zetsche by chcel vidieť Audi, BMW a Mercedes súperiť v F1

BMW sme naposledy videli v F1 v období, keď kúpili Sauber v roku 2006, no zo športu odišli po nevydarenej sezóne 2009. Audi do F1 nezasiahlo. Ešte ako Auto Union súperili so striebornými šípmi v predvojnovom období. Hovorí sa, že Audi by mohlo do Formuly 1 vstúpiť už v roku 2016 a vytrvalostné pretekanie prenechať sesterskému Porsche.

Zetsche hovorí, že športové prototypy nie sú cesta pre Mercedes: „Celý rok pracujete na jedny 24-hodinové preteky, ktoré ani nie sú predané televízií. To považujeme za zlý pomer nákladov a prínosov, pretože snaha je rovnako veľká. Nie je žiadny iný šport, ktorý by bol náročnejší ako Formula 1. Le Mans nie je to isté.“ Naopak Formulu E neodpisuje: „Samozrejme, Formula E stojí za pozornosť. Ale kráľovnou motoršportu je Formula 1 a tam patríme aj s našou históriou.“

Zdroj: autoblog.com