Najväčšia koncentrácia SUV je tam, kde sa najviac prejaví ich slabina v podobe rozmerov a neobratnosti. Napriek tomu sú nimi mestá doslova preplnené. Pri autách, od ktorých ste kedysi čakali schopnosti v teréne, dnes ľudia čakajú schopnosti siahajúce po vyšší obrubník na parkovisku, alebo na chodníku. Nie všetky sú však z jedného cesta. Nájdu sa SUV, ktorých flexibilita, priestor pre rodinu, motory a jazdné výkony na bežných cestách pripomínajú bežné osobné auto, no nezľaknú sa ani ľahšieho terénu a hlavne veľa nestoja. Podľa Slovákov má tieto parametre najlepšie zladené Suzuki. Najpredávanejšie SUV totiž na našom trhu patrí práve tejto japonskej značke.

Štatistiky Zväzu automobilového priemyslu na Slovensku ukazujú, že v júni dosiahlo Suzuki 5 % trhový podiel a celkové 6. miesto medzi značkami osobných áut.

Najnovšie štatistiky registrácií vozidiel Zväzu automobilového priemyslu na Slovensku ukazujú, že v júni dosiahlo Suzuki 5 % trhový podiel a celkové 6. miesto medzi značkami osobných vozidiel (kategórie M1). Za polrok predalo Suzuki u nás 2421 vozidiel (+23,77 %). Drvivá väčšina áut z celkového počtu boli SUV. Dovedna až 2014 kusov. Vitara 1352 a 662 typ S-Cross. Suzuki si tak upevnilo pozíciu najobľúbenejších SUV na Slovensku, ktorú drží už dva roky. Zároveň je v súčasnosti najpredávanejšou japonskou značkou u nás.

SUV Suzuki víťazia svojou praktickosťou, schopnosťami a dostupnosťou

Meno Suzuki Vitara odkazuje na úspešnú sériu terénnych vozidiel. Súčasná Vitara je niekde inde, no je o to univerzálnejšia – rodinné auto. U zákazníkov vyhráva vnútorným priestorom, pohodlným nastupovaním a terénnymi schopnosťami. Pohon 4x4 má elektronickú uzávierku medzinápravového diferenciálu, ktorý napevno rozdelí pohon medzi nápravy v pol na pol. Tiež asistenta rozjazdu/zjazdu z kopca. Obľúbený motor 1,6 VVT oslovuje aj spotrebou. Ako sme zistili v nedávnom teste, má ju rovnakú, ba dokonca lepšiu než udáva výrobca.

SX4 S-Cross je kráľom mestskej džungle. Po modernizácii nájdeme zmeny hlavne v prednej časti. Auto sa už vzhľadom suverénne radí medzi SUV. V interiéri potešia kvalitnejšie materiály. Hlavnou novinkou sú však nové pohonné jednotky BOOSTERJET. Rovnako ako pri Vitare, aj tu možno vybrať medzi pohonom predných, alebo všetkých štyroch kolies.

Zdroj: Suzuki

TEST: SUZUKI VITARA 4WD 1.6VVT

TEST: SUZUKI VITARA 4WD 1.6VVT

Aj keď vo videoteste jasne tvrdím, že nová Vitara je o dve kategórie (nie triedy) inde, asi je aj to. Teda aj o dve triedy ...

09. 06. 2015
TEST: SUZUKI VITARA S 4WD

TEST: SUZUKI VITARA S 4WD

Takmer pred rokom sme vám priniesli podrobný test novej Suzuki Vitara. Oproti predchodcovi sa táto generácia posunula do ...

28. 03. 2016
TEST SUZUKI IGNIS 4WD GLX

TEST SUZUKI IGNIS 4WD GLX

Suzuki je už roky synonymom pre pomerne jednoduché, ale spoľahlivé a odolné autá. Inak to nebolo ani v prípade Ignisu, ...

28. 06. 2017
TEST JAZDENKY SUZUKI SX4 (2006 - 2013)

TEST JAZDENKY SUZUKI SX4 (2006 - 2013)

Suzuki SX4 patrí medzi najobľúbenejšie autá Slovákov. V dobe uvedenia išlo o jedno z najdostupnejších áut s pohonom ...

31. 01. 2017