Cintorín, alebo čakanie na „znovuzrodenie“?

Volkswagen „skladuje“ vykúpené autá v USA na 37 miestach. Ide o 300-tisíc vozidiel. Čo s nimi bude? VW má plán, aj keď ten má horkú príchuť. Po úprave ich chcú predať. Nie však v USA, ale niekde za ich hranicami. Zákony však povoľujú vyviezť postihnuté autá až po potrebných úpravách. VW si až potom bude môcť s autami robiť, čo uzná za vhodné. Výkupy budú pokračovať do roku 2019 a VW sa zaviazal, že odkúpi 500-tisíc áut.

Za kauzu Dieselgate už Nemci zaplatili viac než dosť peňazí. Pokuty, výkupy, pokles akcií. Časť sa im vráti po predaji zhromaždených áut. Bude to však len zlomok toho, čo pýtali za nové auto. Ešte, že ich nečaká smrť v podobe zošrotovania. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Ale ani v Európe to VW nemá ľahké. Po novom čelí hromadnej žalobe britských zákazníkov, ktorým sa nepáči, ako ich TDI po modifikácii jazdí. Motory vraj žerú, majú horšiu dynamiku a niektoré aj padajú do núdzového režimu. Otázkou je, koľko ľudí je s opravou spokojných a nemajú s TDI po úprave problémy a naopak. V Británii upravili už 840-tisíc áut. Podľa VW sa na núdzový režim sťažovalo 1200 zákazníkov z opýtanej vzorky viac ako 11 600 ľudí, ktorým TDI upravili.

Pozrite si fotky a video zhromaždených Volkswagenov čakajúcich na svoj osud. Pohľad to je veľkolepý a smutný zároveň...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj a foto: BBC, Reuters, Dailymail