Najnovšie info hovoria o tom, že Renault prinesie Clio RS Gordini začiatkom budúceho roka a áno, bude mať väčší výkon. Pod kapotou ostane aktuálny 1,6 l turbom prepĺňaný 4-valec, vyladený na 169 kW (230 k) a 285 Nm. Okrem zvýšenia výkonu o 22 kW (30 k) a 51 Nm má byť verzia Clio RS Gordini 2014 aj o 25 kg ľahšia. To znamená, že jeho pohotovostná hmotnosť by mala byť na úrovni 1175 kg.

 

Sériovo bude tento model vybavený inak príplatkovým CUP pružením s nižšou svetlou výškou o 10 mm, postavený na 18" diskoch. Šprint na stovku má zvládnuť tesne pod 6 sekúnd, maximálka má dosiahnuť 250 km/h. Pre porovnanie, aktuálne Clio RS dá stovku najlepšie za 6,7 s a nezrýchľuje pri 230 km/h.

2014 Renautl Clio RS Gordini

Veľkou kozmetickou zmenou má byť aj ponuka farieb. K dispozícii budú 4, Blue Gordini s bielymi pruhmi, Glacier White s modrými pruhmi, Red Flame s patinovými pruhmi a Platinum Gray s modrými pruhmi. Krytky zrkladiel budú čierne, alebo biele, vnútri budú sedačky Recaro Sportster buď v čiernej koži, alebo alacantare. Novinky v interiéri doplnia hliníkové pedále, špeciálne koberčeky, čierne, alebo modré bezpečnostné pásy a kožou/alacanatarou obšitý volant. Musím povedať, že tieto info znejú podstatne lepšie ako doterajší stav. Tak už len vydržať do jari 2014! :)

 

foto: irtuel-car.blogspot.com
info: worldcarfans.com