Výzorovo skôr pre mladých?

O tom, ako bude Hyundai i20 N vyzerať, sa zatiaľ môžeme len dohadovať. Síce uniklo zopár fotiek z testovania na Nürburgringu, no pravdepodobne to nebude finálna podoba. Magazín motor1.com sa však s malým N-kom trochu pohral a ukázal render, ktorý stojí za to. Auto vyzerá agresívne, športovo, má malý zadný spojler, väčšiu mriežku chladiča, výraznejšie náduchy a náramne pripomína i30 N Project C. Aj preto možno predpokladať, že vzhľad i20 N bude reálne trochu decentnejší, no ak by sa motor1.com trafil do čierneho, o malý hot hatch by bol obrovský záujem.

motor1.com

Hyundai i20 N pravdepodobne dostane preplňovaný štvorvalec 1,6 T-GDi. Rovnakým motorom disponuje napríklad aj Tucson, ktorý ponúka 130 kW (177 k). Pri hothatchi by však mal výkon dosahovať zhruba 200 koní, čo v kombinácii s nízkou váhou a dobrými jazdnými vlastnosťami môže zaručiť poriadnu zábavu. 

Foto z testovania na N-ringu

Ak k tomu pridáme aj prijateľnú sumu, ako v prípade i30 N, môže ísť o poriadny trhák. Ford Fiesta ST, VW Polo GTI a Toyota Yaris GRMN tak môžu dostať vážneho konkurenta. Predpokladá sa, že Hyundai predstaví i20 N ešte v roku 2020.

Zdroj, render: motor1.com