Má sférickú šošovku zloženú z 8 komponentov. Jej správne použitie a najlepší výsledok natočeného videa je v jednej rovine - vodorovnej. V nej môže šošovka mieriť buď hore, alebo kamera môže byť uchytená šošovkou dolu. Jej meno je veľmi presné. Akčná kamera 360fly zachytí svet okolo naraz. Tak, ako to dokáže vidieť snáď len mucha alebo chameleón.

Je to presne 10 rokov, čo svet prepadol vášni a ošiaľu malých akčných kamier. Doslova dieru do sveta v tejto oblasti urobila značka GoPro so svojim druhým produktom (drobnou digitálnou akčnou kamerou schopnou nahrať v rozlíšení VGA len 10 sekundový záznam). Ako ďaleko sa odvtedy technológia posunula, skvelo dokazuje táto vecička. Akčná kamera 360fly, pôvodom tiež z USA prináša vášmu záznamu tretí rozmer - priestor.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zorné pole 360 stupňov

Má najširšie zorné pole s jedným objektívom na svete. Táto gulička zaznamená svet dookola. Doslova! To znamená plných 360° horizontálne a až 240° vertikálne. Veci, na ktoré by ste doposiaľ potrebovali drahé kamery a komplikovaný softvér teraz zvládnete ľahko s jednou malou kamerou. Od letnej dovolenky, až po lyžiarsku sezónu. So všetkou akciou na aute, motorke, či motokáre medzi tým...

Aplikácia pre mobil prináša úžasnú možnosť. Záznam z kamery sa pred vami bude odvíjať rovnako ako sa s mobilom pred očami budete otáčať v priestore. Keď použijete jednoduchý kartónový nadstavec s dvoma šošovkami, do ktorého môže vložiť svoj smartfón, ocitnete sa v jednoduchej virtuálnej realite. To znamená, že budete mať dojem, že ste uprostred natočenej akcie. Paráda!
TopSpeed.sk test - akcna kamera 360 fly

Do tohto jednoduchého nadstavca vložíte svoj smartfón a ocitnete sa vo svete virtuálnej reality. Budete mať pocit, že scéna nahratého videa vás má uprostred. Tak ako sa budete otáčať vy v priestore, otočí sa vám aj pohľad na záznam.

Akčnú kameru 360fly možno pripevniť prakticky na čokoľvek. V balení je akčný adaptér, ktorý umožní pripevniť kameru na väčšinu 3-hrotových držiakov na kamery, ktoré už vlastníte. Napríklad od spomínanej GoPro.
 

Skvelá správa je, že na prítomnosť 360° kamery pred časom zareagovalo aj youtube a vimeo. Obe videoslužby video exportované zo špeciálneho softvéru automaticky rozpozná a pri jeho prehrávaní umožní každému individuálne natáčať obraz želaným smerom. Takto sa o svoje nevšedné zážitky môžete podeliť doposiaľ nevídaným spôsobom. Cena 500 € nie je malá, ale keďže kamera 360fly je svojím spôsobom prvá svojho druhu, je pochopiteľná.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Pred pár týždňami sa do predaja dostala novšia verzia s oveľa väčším rozlíšením 360fly 4K. Pre podrobnejšie info a záujem o kúpu navštívte stránku www.360fly.sk

Akčná kamera 360fly
rok výroby 2016


Cenník kamier 360fly a príslušenstva

 

PLUSY:
 

+ bezkonkurenčné zorné pole 360° x 240°,
+ veľmi jednoduché ovládanie aj manipulácia,
+ má aplikácie pre mobily aj pc,
+ originálny a nezameniteľný dizajn,
+ kompatibilná s GoPro držiakmi a úchytmi,
+ vodotesná bez nutnosti ďalšieho obalu.

     

MÍNUSY:

- len USB 2 s prenosom 10 MB/s,
- potrebuje dobré svetlo,
- stabilizácia obrazu nie je práve najlepšia,
- komunikuje len jednou diódou 
  (nemá žiadne LCD), v kombinácii s vibráciou
   a 6 farbami LEDky má priveľa možností.

Posledné dva nedostatky však skvelo rieši použiti
e s aplikáciou pre mobil.