Vopred by som rád upozornil, že dané informácie zatiaľ nie sú oficiálne potvrdené a v súčasnosti ide len o špekulácie. Auto Bild však očakáva, že kompletne nové Audi R8 by mohlo prísť už v roku 2023. Pod kapotou by pritom už nemalo mať atmosférickú V10, ale dvoma turbami preplňovaný 4,0-litrový motor V8.

Daný agregát dnes využíva viacero modelov Audi RS či Lamborghini Urus, ktoré taktiež patrí pod štyri kruhy, takže Auto Bild by s touto predikciou nemusel strieľať úplne slepými nábojmi. Nemeckí kolegovia navyše očakávajú, že spomenutý osemvalec by v Audi mohli vyladiť až na 515 kW, teda až 700 koní. 

A pretože žijeme v dobe, kedy sú emisie alfou i omegou, chýbať by vraj nemala ani hybridná technológia a dokonca by sme nemali vylúčiť ani plne elektrickú verziu. Ak si spomínate, pokus o elektrické Audi R8 tu už raz bol (v roku 2015), no o predajný trhák s menej než 100 predanými kusmi zrovna nešlo. Technológia v každom prípade odvtedy pokročila a doba sa zmenila tiež. Elektromobily sú na vzostupe, a preto vo vzduchu stále visí aj tento variant. 

R8 musí byť iná, tvrdí Audi

Na adresu novej R8 sa pre britský Top Gear vyjadrila aj Hildegard Wortmann, prvá členka predstavenstva automobilky a zároveň šéfka zodpovedná za predaj a marketing Audi, jej slová však s ohľadom na naše súčasné informácie veľký zmysel nedávajú: „R8 je ikonou našej značky. Ikony minulosti však nemusia byť nevyhnutne aj ikonami budúcnosti. Nástupca súčasného auta nebude len R8 s elektromotorom. Musí to byť R8, ale zároveň musí byť iná.

Budúcnosť známeho superšportu je momentálne nejasná a v súčasnosti existuje viac dohadov než oficiálnych informácii. Aj preto bude rozumnejšie počkať na ďalší krok výrobcu či správy od informátorov s dobrými kontaktmi priamo v Ingolstadte. 

Zdroj: Autobild, Motor1