Octavia RS

Práve model RS je mimoriadne obľúbený aj u nás, nielen zážihové, ale aj vznetové verzie sa tešia veľkej popularite. X-Tomi Design priniesol do sveta skíc a obrazov možnú podobu štvrtej generácie RS. Tá by mala prísť do predaja už budúci rok, podobne ako nový Volkswagen Golf GTI. Práve ten bude mať pod prednou kapotou rovnaký motor, len s iným naladením výkonu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Športovejší „look“ doplní tiež nová sada dizajnových kolies, ktoré by podľa dizajnéra mohli byť dvojfarebné. „Športovosť“ by mala podporovať čierna farba na prednej mriežke chladiča alebo čierno lakované spätné zrkadlá. Okrem liftbacku bude k dispozícii aj kombi verzia, ktorú už zachytili počas testovania.

Čo sa týka motorov, očakáva sa TSI s výkonom na úrovni 184 kW (250 k), vznetový ekvivalent pôjde vyššie ako súčasný najsilnejší 2,0 TDI v bežnej Octavii s 147 kW (200 k). Ak to bude ako v predchádzajúcej generácii, tak pohon 4x4 dostane len vznetová verzia a zákazník plánujúci zážihový motor s 4x4 bude musieť siahnuť po VW Golf R alebo očakávanej Cupre Leon.

Octavia Scout

Budúci rok sa očakáva aj príchod „oplastovanej“ verzie Scout. Tá má mať rovnako ako RS premiéru budúci rok. Bude k dispozícii ako kombi, k tomu si treba pripočítať vyššiu svetlú výšku a čierne plastové kryty lemov blatníka a podbehov. Približný predobraz má na svedomí web Kolesa.ru, do série by sa mal dostať pohon všetkých kolies a DSG prevodovka.

Čo sa týka motorov, tú preberie Scout z bežného kombíka, najslabšiu verziu 1,0 TSI však neočakávame, rovnako ako ani najslabší vznetový štvorvalec 2,0 TDI. Obe verzie, Scout aj RS by mali mať svetovú premiéru možno už na ženevskom autosalóne 2020, do predaja by sa mali dostať tiež v priebehu budúceho roka.

Zdroj: motor1.com, motor1.com