Okrem Bratislavy rátajte s rozsiahlymi obmedzeniami aj v Košiciach. 

"Dopravné obmedzenia budú v okolí zimného štadióna na Trnavskej ceste, kde v určitý čas predpokladáme úplne uzavretie ulice od Bajkalskej po Trnavské mýto, a to najmä v časoch, keď budú fanúšikovia prichádzať na zápas, medzi zápasmi a aj po ukončení zápasov," spresnil riaditeľ KDI KR PZ BA plk. JUDr. Milan  Pilip. Šampionát by podľa jeho slov nemal spôsobiť väčšie komplikácie v doprave v Bratislave. My si však myslíme, že to také úplne ružové nebude, keďže aj avizovaná fanzóna v priestoroch Trnavského mýta doprave rozhodne nepomôže. Krok organizátorov umiestneniť fanzónu na jednej z najrušnejších križovatiek mesta na 2 týždne rozhodne pozitívne nehodnotíme.

Organizátori a ostatné subjekty spolupracujúce na organizovaní majstrovstiev však chcú odľahčiť dopravu v Bratislave aj záchytnými parkoviskami, a to na Tyršovom nábreží (Petržalka) s kapacitou 250 osobných áut a 30 autobusov, na futbalovom štadióne ŠKP Dúbravka s kapacitou 295 osobných áut a 25 autobusov, na Zlatých pieskoch s kapacitou 350 osobných áut a 30 autobusov i na Technickej ulici (bývalé Technické služby), kde sa zmestí 250 osobných áut. 

"Účastníci môžu zísť z diaľnice priamo na záchytné parkoviská a vyhnú sa tak centru mesta. Dôležité je, aby sa obyvatelia v Bratislave v časoch pred zápasmi alebo po nich vyhli úseku Trnavskej cesty," vyzval Pilip. Na Bajkalskej v smere na Prístavný most bude na úrovni Národného futbalového štadióna vyradený jazdný pruh na nástup a výstup zo zájazdových autobusov a z taxíkov.

S platným lístkom na hokej budete mať aj zadarmo lístok na MHD v deň konania zápasu. 

Parkovanie pre domácich v priľahlých oblastiach

Vstup s vozidlom do tzv. zóny bude kontrolovať MsP. Ten umožnia len obyvateľom, ktorí sa preukážu buď občianskym preukazom (kde je uvedený trvalý alebo prechodný pobyt v danej lokalite), alebo rezidenčnou kartou (dostanú ju občania, ktorí sa preukážu vzťahom k dotknutej nehnuteľnosti, napríklad nájomnou zmluvou). O rezidenčné karty môžu ľudia žiadať od utorka (09. 04.) na miestnych úradoch v Novom Meste a Ružinove.

Na webových stránkach týchto mestských častí sú už dostupné informácie pre verejnosť, ako sa bude parkovať v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu počas hokejového šampionátu.

„Osoby, ktoré majú prenajatý byt, okrem občianskeho preukazu predložia nájomnú zmluvu k bytu, ktorý sa nachádza v zóne. Osoby, ktoré v zóne vlastnia byt, ale nemajú tu trvalý pobyt, predložia list vlastníctva. Osoby s trvalým alebo prechodným pobytom rezidenčnú kartu nepotrebujú,“ informuje Nové Mesto. Letáky s informáciami pre rezidentov vyhradenej zóny majú byť v týchto dňoch distribuované aj do poštových schránok.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk