Takto vyzerá pristávacia dráha letiska. Lietadlo nemá šancu.

Takto vyzerá pristávacia dráha letiska. Lietadlo nemá šancu.

Tisíce týchto zničených áut v súčasnosti vlastní spoločnosť Insurance Auto Auctions Corporation (IAA), ktorá sústredila 15 000 viac či menej poškodených mašín na letisko neďaleko New Yorku. Portál Autoblog priniesol neuveriteľné zábery z toho pohrebiska. Všetky autá stoja na dráhe letiska a jeho príjazdových cestách, jedno vedľa druhého.

Tieto autá majú svoj osud spečatený. V priebehu nasledujúcich 3 mesiacov pôjdu do dražby. Niektoré z nich však nie. Tie, ktoré sú veľmi poškodené pôjdu rovno do šrotu. Ostatné skončia rozobraté na náhradné diely.

Autá, ktoré sú najviac poškodené skončia v šrote. Iné pôjdu do dražby. Toto letisko je vzácnym miestom náhradných dielov.
Toto je len zlomok všetkých áut.

Toto je len zlomok všetkých áut.

Proti tomuto letiskovému parkovaniu sú už prvé námietky. Proti sú trochu nelogicky ekológovia. Tí vidia nebezpečenstvo v úniku prevádzkových kvapalín a v následnom znečistení podzemných vôd. Ktovie, možno keby boli autá roztrúsené po celom New Yorku, tak by nič podobné nehrozilo. :)

Pripomeniem fakty ešte raz. Na obrázkoch je 15 000 kusov zničených áut. Celkovo bolo minimálne poškodených 230 000 automobilov. To je 15 krát viac.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Spanilá rekodná jazda Ferrari. 964 áut!

Letisko je v meste Riverhead.

Letisko je v meste Riverhead.