Službu Alexa budú zatiaľ najviac využívať vodiči v európskych autách za "veľkou mlákou".

Nevýhodou celého systému môže byť priame napojenie na služby od Amazonu, teda amerického prevádzkovateľa, ktorý v našich končinách nie je veľmi rozšírený. To nám zatiaľ nemusí príliš vadiť, Alexa totiž bude sériovo zatiaľ len vo vozidlách predaných na trhu v USA, Veľkej Británii a Nemecku.

Službu Alexa ponúknu nielen v modeloch od BMW, ale aj v Mini.

Alexa bude využívať prostredie BMW Connected, ktoré túto službu už umožňovalo v týchto 3 krajinách od septembra 2016. Zatiaľ čo vtedy ste mohli ovládať napríklad niektoré funkcie automobilu z domu, od budúceho roka budete môcť ovládať aj niektoré funkcie vo vašej domácnosti. Alexa totiž umožňuje na diaľku napríklad rozsvietiť svetlá, objednať vám večeru a podobne.

V automobile si budete môcť objednať napríklad aj odporúčanú knihu, len či to aj naozaj potrebujete, to už je na vás.

Smartfón pre túto službu nie je pritom vôbec potrebný. Alexa bude využívať vstavanú SIM kartu, ktorú už všetky vozidlá od BMW a Mini majú. Vodič si tak bude môcť už počas cesty z práce domov objednať veci, ktoré zabudol ešte počas času v kancelárii. Páči sa vám takýto nápad integrácie služieb do vozidiel? Ak by bola podobná služba dostupná aj u nás, využili by ste ju?