Pre pretekanie malo BMW v minulosti aj napríklad upravenú verziu modelu M6. Na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte však predstavili novinku M8 GTE, ktorá bude zastupovať značku už v budúcoročnej pretekárskej sezóne GT vozidiel.

Novinka bude pretekať nielen na starom kontinente, ale aj v USA.

Novinku vyvíjali v nemeckom Dingolfingu, kde budú vyrábať aj budúcu generáciu BMW 8. Je to nová vlajková loď značky v pretekoch vozidiel GT. Prvé aktívne preteky by malo BMW M8 GTE odjazdiť už na 24-hodinovke v Daytone.

Vpredu vyzerá novinka naozaj výborne.

Novinku bude poháňať preplňovaný vidlicový osemvalec so zdvihovým objemom 4,0 litra, teda odlišný od aktuálne predstavenej novinky BMW M5. BMW tvrdí, že základný výkon bude začínať na 372 kW (500 k), jeho konečná hodnota zatiaľ nie je jasná. Krútiaci moment bude prenášať sekvenčná 6-stupňová prevodovka cez samosvorný diferenciál na zadnej náprave. Automobil stojí na 18-palcových diskoch. Novinka má predné LED svetlomety od výrobcu Osram a zadnú kameru s rozpoznávaním objektov.

Automobil stojí na 18-palcových diskoch.

Automobil je dlhý 4 980 mm a široký 2 046 mm. Pohotovostná hmotnosť leží na úrovni 1 220 kg. Dizajn je naozaj vydarený, z hlavných čŕt predných a zadných partií tiež môžeme dedukovať výslednú podobu nového sériového BMW 8. Konštruktéri pri vývoji rovnako ako pri modeli M4 DTM využili techniku 3D merania. Záverom dodám, že automobil je skladaný výlučne ručne. A ako sa nové športové vozidlo páči vám? Už ste tiež unavení zo stále zväčšujúcich sa predných „ľadviniek“ nových BMW? Táto novinka tak vracia dizajnový smer do správnych koľají.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov