Nebýva zvykom, že automobilka sama od seba „podhodí“ novinárom fotografie zamaskovaného testovacieho auta. A už vôbec nie, ak sa jedná o to najvýkonnejšie, čo by malo prísť na trh. BMW to spravilo s novou M5-kou a po sérii fotografií zo slávneho okruhu Nürburgring tak zvolilo túto taktiku aj s novou M8. Tak máme k dispozícii detailné foto najvýkonnejšieho BMW 8 v histórii.

Vývoj modelov BMW radu 8 a top modelu BMW M8 beží súčasne.

Jeden z prototypov predstavili na jazdnej prezentácii na 24-hodinových pretekoch na okruhu Nürburgring. A čo je zrejmé z fotografií? Minimálne to, že vozidlo bude potrebovať množstvo chladiaceho vzduchu. V prednej časti sú veľké otvory pre prívod čerstvého vzduchu k chladičom. Čo sa však skutočne objaví pod prednou kapotou, to BMW zatiaľ nešpecifikovalo.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Môže ísť o upravenú pohonnú jednotku V8 z najnovšej generácie M5, avšak ak má BMW k dispozícii aj preplňovanú V12-tku z modelu M760Li, prečo nevyužiť rovno tú? K charakteru luxusného GT by perfektne pasovala. Jedno je isté, výkon BMW M8 bude nad úrovňou 600 koní.

Najvýkonnejšia verzia luxusného GT bude mať výkon vyše 600 koní.

Podľa šéfa divízie M, Franka van Meela, prebieha vývoj bežných modelov 8 a M8 súčasne. BMW M8 dostane tiež väčšie brzdy a z obrázkov zrejmé 4 okrúhle koncovky výfuku. Na kufri je tiež malé odtrhové „lipko“, ktoré by malo pomôcť k lepšej aerodynamike.

Spolu s civilnou M8-mičkou pracujú konštruktéri aj na pretekárskom modeli M8 GTE. To by malo znamenať návrat BMW do pretekov Nürburgring. Túto verziu plánujú predstaviť v prvej polovici tohto roka a prvé podujatie by malo vozidlo odjazdiť na 24-hodinových pretekoch v Daytone v januári 2018. Bežná verzia M8 by mala prísť na trh tiež až už budúci rok. Čo si myslíte o novinke? Už kamuflovaná verzia vyzerá naozaj dobre.