BMW Labs nájdete cez ConnectedDrive v iDrive v Bavorákoch vyrobených od roku 2013 do 2015 s navigáciou a internetovým pripojením (vynímajúc nový rad 7) už teraz. Funkcia je zatiaľ len v betaverzii a je prístupná pre registrovaných užívateľov len v niekoľkých krajinách. Slovensko medzi nimi samozrejme nie je. Vodiči BMW napríklad v Nemecku alebo USA teda môžu novinku skúšať, aj keď podľa vyhlásenia BMW môže kedykoľvek zamrznúť alebo rovno z obrazovky zmiznúť. Služba IFTTT dokáže pospájať aplikácie a smart zariadenia prostredníctvom tzv. „receptov“. Môžete si vybrať aplikácie ako Facebook, Twitter, Google Drive a mnohé iné, aby medzi sebou spolupracovali a posielali si automaticky údaje, ktoré im zadáte.

Môžete si zvoliť množstvo aplikácií, ktoré budú automaticky s vaším autom spolupracovať

BMW je zatiaľ jediným výrobcom, ktorý vo svojich autách ponúka službu IFTTT. V prípade, že máte aj smart garážovú bránu, môžete si nastaviť jej automatické otvorenie vo chvíli, kedy ste od svojho domu už len pár metrov. Takisto môžete zadať službe povinnosť, aby manželke napísala SMS-ku, keď vyzdvihnete deti zo škôlky. Systém pracuje okrem iného aj na báze GPS signálu a keď zachytí, že ste práve na určitom mieste, vykoná akciu, ktorú má s týmto miestom spojenú.

Na rovnakom alebo podobnom princípe pracuje mnoho funkcií. Môžete si jednoducho nájsť svoje auto v preplnenom parkovisku, ak si jeho pozíciu predtým cez Google Maps uložíte. Ak chodíte z práce často po nociach a nikdy neviete našmátrať vypínač svetla, môžete si nastaviť zapnutie svetla na moment, kedy zaparkujete do garáže. Dokonca je možné aktivovať funkciu, ktorá sa bude hodiť rodičom detí s čerstvým vodičákom. Nastavíte rýchlosť, povedzme 100 km/h, a ak ju synátor/dcérenka prekročí, vzápätí vám na mobil príde upozornenie a vy máte dôvod dať potomkovi zaracha alebo za ucho.

Takto vyzerá nastavené upozornenie o maximálnej rýchlosti