Priemerný mesačný plat v slovenskom závode je bez platov zamestnancov manažmentu 1540 €. Pracovníci majú okrem toho ďalšie výhody. VW im napríklad poskytne bezúročnú pôžičku do výšky 16 600€, príspevok na dovolenku, príspevok pri pracovnom jubileu alebo pri narodení dieťaťa. Zamestnanci navyše dostávajú 13. a 14. plat, zľavy na nákup vozidiel koncernových značiek a príspevok k doplnkovému dôchodkovému sporeniu.

Bohužiaľ nepoznáme presné kritéria hodnotenia zamestnávateľov. Z úspechu VW si možno zoberú príklad aj ostatné slovenské firmy :)

V bratislavskom závode pracujú ľudia z celého Slovenska.

„Momentálne pripravujeme pracoviská v rámci závodu, ktoré budú vhodné pre zamestnancov pred dôchodkom či pre takých, ktorí majú zdravotné problémy,“ opisuje šéf odborov VW Slovakia Zoroslav Smolnický.

 

Bratislavský zamestnávateľ patrí v rámci Slovenska k špičke, no sám priznáva, že v porovnaní s inými závodmi koncernu je niekde v strede.

 

Len pre zaujímavosť najlepšieho zamestnávateľa Európy majú Gréci. Nasledujúce tri miesta obsadili Bulhari, za ktorými sú Španieli.

 

Zdroj: hnonline.sk

Prečítajte si aj:  Naozaj budeme vyrábať Bentley EXF 9 Falcon v Bratislave? Nič nie je isté