Potom, čo BMW predstavilo prototyp štvormotorového elektrického i4, to vyzerá, že budúca generácia M3 prejde na čisto elektrický pohon. A podobne by to malo dopadnúť aj v prípade budúcej generácie Giulie, aj keď je pravdou, že si na ňu budeme musieť ešte počkať. Už prvá generácia mala výrazné meškanie niekoľko rokov a zatiaľ to ani nevyzerá, že by po 2 modernizáciach mal v dohladnej dobe prísť nástupca.

Podľa CarExpert, ktorí vyspovedali produktového šéfa Alfy, Daniela Guzzafamea, je práve elektrická verzia Giulie najpravdepodobnejšia. Guzzafame tvrdí, že firma potrebuje výkonné auto, ktoré spĺňa prísne emisné normy. A to sa dá dosiahnuť práve s elektrickou Giuliou. S čisto spaľovacím modelom by to mali ťažké a hybrid by bol len medzistupeň, ktorý by nemusel dobre fungovať.

Ešte je v hre aj RS4 a C63 AMG

Okrem Alfy a BMW sa zatiaľ o prechode na elektrické modely v konkurenčných automobilkách veľa nehovorí. Audi svoju RS4 v budúcej generácii zatiaľ neprezentuje a otázkou tiež zostáva zatiaľ najnovší počin Mercedesu s hybridnou C63. Nechajme sa teda prekvapiť.

Zdroj: bmwblog