Podľa odhadov škoda v dôsledku Dieselgate je pre Švajčiarov cca 15 % z pôvodnej kúpnej ceny.

Posledné správy prichádzajú zo Švajčiarska. Tamojšia organizácia na ochranu spotrebiteľov – SKS zažalovala koncern VW Group. Lenže aby toho nebolo málo, SKS zažalovala aj predajcu vozidiel AMAG, ktorý do krajiny tieto vozidlá dováža. SKS žalobu podala ku koncu minulého roka na obchodný súd v Zürichu. Kompenzáciu žiadajú približne pre 6000 majiteľov. To ale zďaleka nie sú všetci poškodení... 


O čo SKS ide? Tvrdia, že predmetné vozidlá sa predávali ako šetrné a ekologické, čiže aj o trochu drahšie. Odhadujú, že ide zhruba o 15 % z pôvodnej sumy, keďže následne padla rýchlejšie cena jazdených kusov.


VW Group odkazuje, že detaily žaloby dôkladne preskúma. Uviedli, že silno pochybujú o opodstatnenosti požiadaviek, nakoľko sa nepodarilo preukázať, že ceny jazdených modelov výraznejšie klesli. VW ešte dodal, že 98 % zo 173 000 emisnou aférou dotknutých vozidiel vo Švajčiarsku už podstúpilo úpravy softvéru, ktoré boli zadarmo. 


Čo na to dovozca AMAG? Boli prekvapení! Nerozumejú kroku SKS. Odôvodnili to tým, že podľa nich sú ceny jazdených chrochtákov od VW Group na tom lepšie, ako konkurenčné modely iných značiek. Tiež dodali, že spoločnosť vozidlá nepredávala s úmyslom poškodiť konečného zákazníka.  


Celé európske konanie o kompenzácii mi príde ako jedná veľká komédia, alebo lepšie povedané fraška... 

Zdroj : Reuters 

Foto: mercedesblog.com