Vysvetlenie je jednoduché. Díler musí platiť zamestnancov, obchodné priestory a tiež prevádzku predvádzacích áut. To všetko by v budúcnosti mohlo zmiznúť a znížiť tak cenu za nový automobil, v ktorej sú samozrejme všetky tieto náklady zarátané.

Rušenie predajní áut síce nebude zo dňa na deň, ale postupne to asi príde.

Podľa nedávneho prieskumu vo Veľkej Británii si totiž až ¾ manažérov v automobilovom priemysle myslia, že do roku 2025 prestane existovať 20 až 50 % obchodných zastúpení automobiliek. Je, alebo nie je to príliš silné tvrdenie? Za tak krátky čas zmeniť myslenie ľudí na to, aby si tak drahú vec (akou automobil je) kupovali výlučne cez internet, je veľmi optimistické.

Bude toto jediná cesta v budúcnosti, ako si kúpiť nové auto?

Môže to však postupne vyústiť do pravdy, nakoľko množstvo dílerstiev nielen vo Veľkej Británii, ale po celom svete nemá na ružiach ustlané. Nízke marže, vysoké náklady, to všetko môže vplývať na tento proces. Jedným z riešení by bolo napríklad pretransformovanie dílerstiev skôr do servisných dielní. Automobily sa totiž budú stále opravovať. Aký na to máte názor vy? Kúpili by ste si automobil len na základe virtuálnej reality, prípadne internetových recenzií? Dávnejšie sme aj spotrebnú elektroniku kupovali výlučne v elektro obchodoch a dnes je bežné, že nám ju privezú domov, kde ju vôbec po prvýkrát uvidíte.

Zdroj foto: shutterstock

Takýto pohľad pri predávaní kľúčov od nového auta bude v budúcnosti asi menej častý.