Ako líder na európskom trhu s oceľovými a zliatinovými kolesami pre osobné automobily na trhu s náhradnými dielmi poskytuje ALCAR najmodernejšie snímače v súlade s najvyššou kvalitou OE. Komplexné portfólio ALCAR TPMS dopĺňa novo vyvinuté vysoko výkonné TPMS zariadenie, nové súpravy príslušenstva, rozsiahle služby a osvedčený konfigurátor TPMS.

Skupina ALCAR dôrazne sledovala tému TPMS, pričom zohľadnila priestorové podmienky na montáž najbežnejších priamych snímačov tlaku pri vývoji nových konštrukcií kolies už v roku 2012. V roku 2014 sa na trh uviedlo obchodné odvetvie TPMS, ktoré získalo na dynamike ako dôležitý segment strategických produktov, čím sa etablovalo ako kľúčová oblasť kompetencií v rámci skupiny ALCAR.

Budúcnosť TPMS

Od júla 2020 skupina ALCAR rozšíri svoju pozíciu v tejto kľúčovej oblasti. V tejto súvislosti Sven Müller, riaditeľ predaja TPMS, uviedol: „Cieľom a referenčným bodom preorientovania spoločnosti ALCAR je posilnenie našej pozície na európskom trhu s náhradnými dielmi a expanzia do nových produktov a klientskych segmentov. Vylepšili sme naše výrobky, vždy s ohľadom na našich klientov a požiadavky trhu. Týmto spôsobom určite budeme schopní splniť rastúce požiadavky trhu a stanoviť nové normy. Naša stratégia reorganizácie tiež znamená zvýšenie popularity a povedomia o značke  ALCAR. “

Nový vývoj senzorov pozostáva z nasledujúcich vylepšení:

• Zvýšené pokrytie vozidiel pre snímače Plug & Drive a Universal
• V súčasnosti najrýchlejšie programovanie bezdrôtových snímačov na trhu
• Vysoko vylepšená kompatibilita s rôznymi TPMS zariadeniami (diagnostikami)
• Schválenie vyššej maximálnej rýchlosti až do 300 km/h

ALCAR snímač

V súvislosti so zmenou hospodárskych podmienok na hlavných európskych trhoch a vysokou intenzitou hospodárskej súťaže spoločnosť ALCAR prijala včasné a dôležité opatrenia. Rozšírením sortimentu TPMS o značku snímača ALCAR ponúka špecialista na trh s náhradnými dielmi najmodernejšiu technológiu všetkým partnerom za atraktívne ceny, ako aj rýchle a na zákazníka orientované služby.

„3 novinky“ od ALCAR - certifikované TÜV

Plug & Drive
Nový snímač „ALCAR Plug & Drive“ je predprogramovaný, a preto je pripravený na okamžité použitie. To šetrí čas dielňam a servisom pre automobily a takisto pneumatiky od vykonávania dodatočného programovania. S iba šiestimi číslami výrobkov, typ senzora známy pod skratkou P&D ponúka 96% pokrytie automobilov * na európskom trhu a nevyžaduje žiadne programovanie ani konfiguráciu. Mottom snímača Plug & Drive je: Namontujte a jazdite. Snímač ALCAR P&D však zostáva vždy plne programovateľný a spolu so snímačom ALCAR Universal je v súčasnosti jedným z najrýchlejšie programovateľných snímačov na trhu.

Universal
Nový „ALCAR Univerzálny snímač“ ponúka maximálnu flexibilitu vďaka najvyššiemu pokrytiu vozidiel blízko 99 percent *. S približne 3 až 4 sekundami programovania je univerzálny snímač v súčasnosti najrýchlejším programovateľným snímačom na trhu. Ďalšou výhodou je, že programovanie sa môže vykonávať pomocou mnohých nezávislých TPMS zariadení (diagnostík). Univerzálny snímač je k dispozícii v štyroch rôznych typoch ventilov: strieborný kovový, čierny kovový, šedý kovový a čierny gumový. Univerzálny vo všetkých aspektoch.

Single
Nový „ALCAR Single snímač“ je predprogramovaný OE-náhradný snímač. Úplne identický s OE snímačmi, 100% spoľahlivý a pripravený na okamžité použitie. Jednotlivý snímač, ktorý je k dispozícii pre najčastejšie používané vozidlá v Európe, predstavuje nákladovo efektívnu alternatívu pre všetkých. Montáže kolies a veľkoobchod sú hlavnými oblasťami použitia.

Všetky nové snímače ALCAR sa vyznačujú zlepšenou životnosťou batérie pomocou inteligentnej správy batérií a schválením maximálnej rýchlosti (Vmax) pre kovové modely až do 300 km/h. Nová generácia ALCAR Snímačov zaručuje kvalitu OE. Testované a certifikované TÜV SÜD pri vysokých požiadavkách a náročných podmienkach.

Zložité výzvy - jednoduché riešenia

ALCAR ponúka prispôsobené odvetvové riešenie: Okrem nových snímačov vyvinul ALCAR v spolupráci s BARTEC, popredným svetovým lídrom v oblasti diagnostických zariadení TPMS, nové vysoko výkonné zariadenie. S ALCAR TECH600 budú mať odborní pracovníci k dispozícii komplexné diagnostické a programovacie zariadenie s mnohými doplnkami. Nový ALCAR TECH600 sa okrem iného skladá z farebného displeja, WIFI, Bluetooth OBDII, bezdrôtového nabíjania a robustného ergonomického krytu. Vďaka vylepšenej navigácii, širokej škále jazykov menu, živým aktualizáciám prostredníctvom WIFI a komplexným možnostiam analýzy OBD toto nové zariadenie uľahčuje každodenné pracovné postupy. Pridajte k tomu automatické rozpoznávanie snímačov, množstevné programovanie, integráciu ERP a rozsiahlu databázu pre postupy opakovaného párovania a trojročné licenčné obdobie. Jednorazová špeciálna aktualizácia ALCAR ponúka všetkým workshopom plné pokrytie popredných svetových výrobcov snímačov.

Michael Lenikus, generálny riaditeľ ALCAR Wheels: „Trh a požiadavky sa neustále vyvíjajú. Vyvinuli sme úplne novú skupinu produktov založenú na najmodernejších technológiách OE v snahe podporovať našich klientov v ich každodennom podnikaní čo najlepšie. Spolu s BARTEC sme teraz schopní ponúknuť nielen atraktívne, ale predovšetkým technicky udržateľné priemyselné riešenie.“

ALCAR TPMS konfigurátor

Aj keď nie sú viditeľné zvonka, snímače TPMS sú bezpečnostnými komponentmi vozidla a vysoko komplexnými prístrojmi, ktoré sú spoľahlivé a správne fungujú, iba ak pneumatiky, kolesá a snímače spolupracujú v 100-percentnej technicky pevnej kombinácii. Ako špecialista na kolesá a TPMS ponúka ALCAR všetkým svojim partnerom v ALCAR TPMS konfigurátore iba 100 percent technicky overených a ľahko zrozumiteľných informácií o snímačoch, kde je možné získať všetky druhy čísel snímačov 24/7. Pridajte sa k týmto špecifickým postupom pre konkrétne vozidlo, servisné súpravy a náhradné diely.

ALCAR ako spoľahlivý partner

V súlade s firemným sloganom - VÁŠ PARTNER S DISKAMI – prichádza ALCAR s komplexným riešením TPMS všetko v jednom. Ako jediný výrobca kolies, ALCAR predstavuje silnú orientáciu na klienta a na trh, ako aj na zákaznícky orientovanú a rýchlu logistiku v segmente európskych osobných automobilov na aftermarketovom trhu. Testované a certifikované TÜV.

* Vzťahuje sa na modelový rok všetkých automobilov začínajúci rokom 2018

Zdroj: ALCAR Slovensko