Taliansko je na tom spomedzi európskych krajín najhoršie a v počte nakazených sa celosvetovo radí na druhú priečku za Spojenými štátmi. Taliani, bohužiaľ, nespravili proti vírusu včas dostatok opatrení a teraz sa im situácia vymyká spod kontroly. Pomôcť sa snažia aj automobilky. Po vzore z Číny sa niektoré rozhodli vyrábať ochranné pomôcky. Po novom do tejto skupiny patrí aj Lamborghini.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Od Huracánu k šitiu rúšok

Z ich tovární už nebudú vychádzať superšporty, ale rúška a ochranné štíty určené pre zdravotníkov. O túto výrobu sa starajú pracovníci, ktorí ešte pred mesiacom pracovali na interiéroch a pohonných jednotkách modelov Huracán a Aventador. Ich najnovším produkčným cieľom je 1000 rúšok a 200 ochranných štítov za deň. Plexisklá štítov sa vyrábajú pomocou 3D tlačiarní, v oddelení na výrobu uhlíkových vlákien.

„Počas tejto krízovej situácie cítime potrebu zapojiť sa. Nemocnica S. Orsola-Malpighi je inštitúciou, s ktorou sme roky spolupracovali, a to prostredníctvom profesionálneho poradenstva pri propagácii programov na ochranu zdravia našich pracovníkov a pri výskumných projektoch. Túto bitku vyhráme spoločne, a to zjednotením sa a podporou tých, ktorí každý deň stoja v prvej línii v boji proti tejto pandémii.“ Stefano Domenicali, CEO Automobili Lamborghini   
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Podobná pomoc zo strany automobiliek je určite vítaná a je veľmi pekným gestom. Aj keď pandémia trvá už pár týždňov, musíme zostať disciplinovaní a nechodiť zbytočne von. To, ako dlho budú opatrenia proti koronavírusu ovplyvňovať náš život, záleží len na nás a na našej disciplinovanosti. Buďme preto zodpovední. 

Zdroj, foto: media.lamborghini.com