Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

Aktuálna generácia C6 tak dostane do svojho vienka ďalšie "naj", teda najsilnejší kabriolet vo svojej 60 ročnej historií. Ten príde do predaja toto leto a ako sa správne domnievate, mimo domáceho trhu v USA sa nedostane. Škoda.

Základom Corvette 427 Convertible je kombinácia prvkov z top verzií Z06 a ZR1. Teda 7.0 V8 LS7 motor (Corvette Z06) s výkonom 505 k (377 kW) a 637 Nm. Jediná dostupná prevodovka je 6.st. manuál, čo hodnotíme ako plus, pretože kto nezvláda manuálne radenie, nemá čo v takomto silnom aute robiť.

Zaujímavosťou je možnosť dokúpenia balíka Corvette Build Experience. Pre nás, maniakov do 4 kolies by to určite stále za úvahu aj pri iných autách a značkách (ak by sa to ponúkalo) - každý zákazník čo si to zaplatí, dostane vstup priamo do fabriky, kde na vlastné oči uvidí stavbu svojho objednaného (a zaplateného) auta. A čo je najlepšie, s vyškoleným technikom si môže dokonca zložiť svoj vlastný motor LS7 ktorý ho bude poháňať! Je to niečo ako byť pri pôrode svojho potomka :)

Sériovo je tento krásny kabriolet obutý na 19" kolesách vpredu a 20" vzadu ktoré pochádzajú z modelu ZR1. Špičkový podvozok "Magnetic Selective Ride Control" je v sériovej výbave. Aby sa ušetrilo nejaké to kilo navyše, je to prítomnosť karbónových dielov samozrejmá: kapota, časť blatníkov, časti podlahy a predný podnárazník sú všetko vyrobené z tohto materiálu. Pohotovostná hmotnosť sa tak zastavila na čísle 1522 kh čo umožňuje tomuto kabrioletu šprint z nula na 100 km/h pod 4 sekundy, 1/4 míle s pevným štartom za 11.8 sekundy a topspeed tesne nad 300 km/h. Priečne preťaženie dosahuje až 1,04 g.

V sériovej podobe môže učakávať zušlachtený interiér, nespočet lôg "60th anniversary" a exkluzívnu farbu "Arctic White". Úplne prvý vyrobený kúsok pôjde rovno do dražby a nedostane sa tak do priameho predaja.

Cena ešte nie je určená, ale nakoľko sa bude jednať o niečo špeciálne, čakajte o niečo vyššie ako za bežný model. Tá začína na úrovni 54 600 dolárov.