Honda NSX

Honda NSX (Acura NSX)

Prvou a dlho očakávanou novinkou bude Acura NSX, respektíve Honda NSX - nasledovník legendárneho modelu NSX z 90. rokov. Prvý superšport od Hondy nebol žiadnym béčkom, vo svojej dobe drvil na okruhoch po celom svete konkurenciu v podobe omnoho drahších Ferrari. Druhá generácia Hondy NSX však nebude typickým superšportom. Pod kapotou novinky nájdeme hybridné ústrojenstvo. Tvoriť ho bude kombinácia elektromotorov a prepĺňaného benzínového motora uloženého uprostred. „Potrebujeme vyjadriť, že Honda je športovou značkou!“ povedal Dave Mark z Hondy. Zároveň vyjadril sklamanie, že mnoho nadšencov nevníma Hondu ako športovú značku. K tomu im má pomôcť práve pripravovaný model NSX. My len dodáme, že ak chcú pôsobiť športovo, tak by mali znovu začať vyrábať vodičsky zaujímavé autá. Nie si len, želať aby ich verejnosť aj po 20. rokoch od mašín ako Integra TypeR a S2000 vnímala inak.

Cadillac CTS-V

Cadillac CTS-V

Pre Európanov trochu podceňovaná značka je v zámorí stále ikonou, aj keď v posledných dvoch dekádach bol imidž pošramotený používaním predného pohonu. Dnes sa Cadillac snaží o presný opak. Vrátil sa k zadnému pohodu a k výkonným modelom. Jedným z nich je aj pripravovaný CTS-V. Ten dostane neuveriteľných 640 koní, vďaka kompresorom prepĺňanému motoru z Corvette Z06. Okrem typického chrómu dostane aj doplnky z karbónu.

Ford chystá nástupcu pre superšport Ford GT.

Nástupca Fordu GT a Focus RS

Toto je doslova horúca novinka, o ktorej sme sa dozvedeli len pred pár dňami. Ford chystá superšport a ten má predstaviť práve na prichádzajúcom autosalóne. Nástupca legendárneho Fordu GT už neponesie retro dizajn. Zvesti hovoria, že americká značka plánuje odhalenie výkonného Mustangu GT350R a 3.generácie Focus RS. Ten má dostať pohon 4x4 a 350 koní.

Ochutnávka nového Lexusu v športovej verzii F.

Lexus GS F


Lexus oznámil odhalenie nového modelu s označením F. Auto bude nasledovať odhalené kupé RC F. Aj keď Lexus ešte konkrétny model neohlásil, predpokladáme že pôjde o model GS F, teda o konkurenta pre BMW M5.

Mini John Cooper Works

Mini John Cooper Works


Mini plánuje predstavenie nového ostrého modelu John Cooper Works. Ten príde s 2,0 litrovým turbo motorom s výkonom 231 koní. Mini má tradíciu v odhaľovaní športových modelov práve v Detroite. Tento rok ju neporuší a odhalí zatiaľ najsilnejšie a najrýchlejšie produkčné Mini všetkých čias.

Zdroj: autoblog.com