Na diaľku ovládané automobily nie sú žiadnou novinkou. Určite ste už čítali o počítačom ovládaných vozidlách na okruhu, ako napríklad Audi RS7 alebo Jeremy Clarkson s BMW 330i na okruhu. Automobil, ktorý však ovláda z diaľky druhá osoba, to je už iný „level“.

Na diaľku ovládané GT-R môže dosiahnuť až 315 km/h.

Ako však ovládať vozidlo na diaľku tak, aby naňho mohol „vodič“ stále vidieť? Najlepšie asi z vrtuľníka. To si povedali aj v Nissane a tak do vzduchu vyniesli víťaza akadémie GT a jazdca pre Nismo, Janna Mardenborougha. Pre test si vybrali okruh Silverstone.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nissan túto akciu spojil s oslavou novej hry Gran Turismo Sport a pri príležitosti už 20. výročia spojenia Nissanu a hernej série Gran Turismo. Vozidlo na diaľku ovládal cez ovládač DualShock4. Maximálna rýchlosť upraveného GT-R / C nie je obmedzená, a tak dosahuje 315 km/h. Na automobil ovládaný cez herný ovládač slušné, nie?

Vozidlo za "vodiča" v helikoptére ovládali 4 roboti.

A aký čas na Silverstone dosiahli? Najrýchlejšie kolo zajazdili za 1:17,47 s priemernou rýchlosťou 122 km/h. V najrýchlejšej časti bola maximálka až 211 km/h. Špeciálna upravené GT-R / C má 4 robotov, ktorí ovládajú riadenie, podvozok, brzdy a škrtiacu klapku. Operácie aktualizujú až 100-krát za sekundu. Bezdrôtová komunikácia s ovládačom je zaručená na vzdialenosť 1 km. Pre čo najlepšie prejazdy v zákrutách nainštalovali do vozidla senzory VBOX Motorsport a do vrtuľníka LCD obrazovku s premietaním rýchlosti a iných údajov. Automobil mal tiež bezpečnostný okruh, ktorý pri strate kontroly z ovládača aktivuje plný účinok ABS a vypnutie motora. Pozrite si video, v ktorom zobrazujú jazdu na okruhu. Naozaj zaujímavý nápad na propagáciu hry.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov