Len nedávno sme vám predstavili piatu generáciu vlajkovej lode britského koncernu JLR, nový Range Rover a pred pár dňami sme sa venovali aj podobne orientovanému chystanému BMW s trochu prekvapivým označením XM (v Citroëne vedia). Prečo tieto autá spomíname v súvislosti s novým Audi, už asi tušíte. Len pre istotu ale pripomenieme, že pripravovaná Q9 má byť tiež presne tým istým výkonným a luxusným mastodontom, ktorý ponúkne hromadu miesta pre štyroch až siedmych cestujúcich.

Že takýto automobil skutočne existuje, dokazujú okrem iného i aktuálne videá a fotky zachytené na Severnej slučke okruhu Nürburgring, kde obrí model v poslednej dobe permanentne testuje a zároveň tak trochu i dráždi pozornosť špionážnych fotografov. Pod vrstvou kamufláže toho veľa vidieť nie je, ale je zrejmé, že nová Q9 bude poriadny kus auta s obrovskou maskou chladiča a úzkymi svetlami tesne pod hranou prednej kapoty.

Na platforme MLB a s technikou Q8

Ak sa pozorne pozriete na priložené video a nezabudnete si pustiť zvuk, zistíte, že testovací prototyp Audi je veľmi tichý. Nedokážeme presne posúdiť, či ide o plug-in hybrid jazdiaci na začiatku čisto vďaka elektromotoru alebo je Q9 tak perfektne odhlučnené. V každom prípade v istých momentoch niečo ako hluk spaľovacieho motora (a zrejme svist preplňovania) je počuť, stále ale nie je veľmi výrazný. S ohľadom na veľkosť novinky nemecké média nepochybujú o tom, že by sa pod prednou kapotou Audi mala objaviť technika modelov Q7/Q8, teda šesť a osemvalcové motory spojené v nejakej forme s elektrickým pohonom. Termín nástupu na trh? Ak sú zákulisné info správne, tak už v roku 2022.

zdroj: CarSpyMedia