Video nakrúcali na 7 km dlhej pláži Pendine Sands, ktorá leží vo Veľkej Británii. Miesto sa od začiatku minulého storočia využívalo na pretekanie. Najväčšiu slávu pláž zažila v roku 1927, keď na nej Malcolm Campbell stanovil rýchlostný rekord na neuveriteľných 280, 38km/h. Podarilo sa mu to na 3 tonovom monštre Blue Bird s 22,3 litrovým dvanásťvalcovým motorom s výkonom 500 koní a trojstupňovou prevodovkou.

Driftovanie na piesku si vyžaduje dobré vyváženie celého auta. BMW M5 s rozložením hmotnosti 51:49% túto požiadavku spĺňa.

Nakrúcanie prebiehalo niekoľko dní a výsledok je zhrnutý do minútového videa. Tvorcovia chceli do svojho videa auto, ktoré by malo čo najmenej elektronických podporných systémov. Voľba padla na M5, ktorá ich má asi najviac, no väčšina z nich sa dá vypnúť a pravdepodobne zvíťazila svojim vynikajúcim vyvážením.

Na jazdu po piesku je potrebné, aby bol podklad mokrý. Určite uznáte, že na suchom piesku, by to nešlo. Wolfgang Weber, profesionálny jazdec, ktorý sedel za volantom M5 uviedol, že na niektorých miestach bola ovládateľnosť lepšia ako na asfalte. 7 stupňová M DCT dvojspojková prevodovka s rýchlymi zmenami prevodov umožňovala jeden veľký nekonečný drift.

Každopádne to doma so svojou M5 radšej neskúšajte. Piesok sa dostane všade a to sa jej nemusí páčiť. Ktovie či BMW chcelo podporiť britských alebo nemeckých atlétov.