Podobný prípravok nájdete určite v kufri nejedného dobrodruha, ktorý plánuje preskúmať aj tie odľahlejšie kúty sveta a pritom nemá príliš staré auto. Alebo toho, kto chodí do oblastí, kde kvalita paliva nie je na požadovanom štandarde. Jednoducho kvalita benzínu je v rôznych štátoch sveta veľmi rozdielna a so slabšou infraštruktúrou klesá.

Napríklad benzín, ktorý môžete natankovať v niektorých zaostalejších krajinách Európy určite nebude najlepší pre motor so vstrekovaním. A nemusí to byť len priame vstrekovanie. Práve v takejto oblasti pomôže aditívum. Bežný motorista sa však do podobných oblastí asi nechystá. No poistiť sa hlavne v prípade, že radi tankujete na lacnejších čerpačkách s ľudovejšími cenami, ktoré viac než 95-ku nepredávajú iste nebude márne, ani zbytočné. Ako konštatujeme v úvode, v prepočte za pár centov na liter si upravíte palivo na vyššiu hodnotu oktanového čísla, ktoré inak na stojane stojí bežne aj o 0,20 € na liter viac. Tu sa dá ušetriť ozaj zaujímavo. Inými slovami, výrobcovia a dodávatelia palív nerobia veľmi iné, palivo tiež aditivujú.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

A tak na miesto drahšieho 98-oktánového paliva stačí tankovať 95-oktánové a s pridaním aditíva na zvýšenie oktánového čísla DYNAMAX OCTANE BOOSTER si pomôžete o 3 oktánové čísla. Aditívum zlepší vlastnosti benzínu, tankujete lacnejšie a v oblastiach ktoré nepoznáte nemusíte pracne hľadať čerpačku s vyššími oktanovými číslami paliva, ktoré tam často chýbajú.

Množstvo áut v dnešnej dobe už požaduje od výrobcu tankovanie len 98-oktánového benzínu, alebo vyššie. A nemusí ísť len o športové modely. Celé aditívum DYNAMAX OCTANE BOOSTER má objem 300 ml. To stačí na ošetrenie 60 l paliva, teda na jednu nádrž.

Pridávanie je odporúčané pred tankovaním, aby sa aditívum poriadne premiešalo s novo natankovaným benzínom. Po jeho použití tak s viac oktánovým benzínom zlepšíte okrem výkonových aj štartovacie vlastnosti. A aj keby ste to na výkone motora nepostrehli, so zvýšeným oktánovým číslom si pomôžete aj k pokojnejšiemu chodu motora na voľnobeh a väčšej ochote po pridaní do otáčok.