EcoTank vtedy predstavili novinárom na diaľničnej čerpacej stanici Slovnaft Zlaté Piesky, sprevádzkovali ho hneď aj na Slovnafte v Záhorskej Bystrici, Pezinku a Bratislave na Prístavnej ulici.

EcoTank šetrí plastové kanistre nielen u nás, ale aj v zahraničí.

EcoTank nie je prvým zariadením svojho druhu na Slovensku, má však jedinečnú výhodu v podobe jednoduchej inštalácie prakticky na ktorúkoľvek čerpaciu stanicu. Na napájanie potrebuje 24 voltov a zásobník dodáva kvapalinu len samospádom. Na dodávku tak nepotrebuje žiadne čerpadlo (ktoré tam je z dôvodu vyrovnania tlaku), čím je jeho inštalácia na príslušný tankovací stojan naozaj veľmi jednoduchá a efektná.

Riešenie doplnenia kvapaliny samospádom eliminuje tiež penenie kvapaliny a tiež možné obliatie komponentov okolo hrdla nádržky. Aktuálne je nainštalovaných 45 stojanov EcoTank u nás aj v zahraničí. Počas minulého roka rozšírili jeho pôsobenie na čerpacie stanice v Dubnici nad Váhom, Makove, Považskej Bystrici, Prešove, Trsticiach, Turanoch, Smižanoch, Stropkove, Šamoríne a Vranove nad Topľou. Okrem čerpacích staníc Slovnaft ide aj o Gas, Dalioil, Benzinol alebo ďalších menších prevádzkovateľov.

EcoTank nájdeme už nielen na čerpačkách Slovnaft, ale aj na Gas, Dalioil a inde.

Riešenie šetrenia plastom je v súčasnosti jednou z tém o životnom prostredí. EcoTank naozaj pomohol v tomto smere ušetriť zbytočnú produkciu plastových kanistrov, jedinú nevýhodu by som videl vo vyššej cene (na tankovacích stojanoch EcoTank) voči bežnému baleniu v plastovej nádobe. Keďže ide o systém bez náročnej inštalácie, šetrí sa tiež cena za plastové balenie. Nerozumiem vyššej cene za liter ako pri kúpe plastového balenia. Keďže veľa ľudí „počuje“ na cenu, bez vyrovnania cien to EcoTank nebude mať stále jednoduché. Aký názor máte na to vy? Už ste niekedy „natankovali“ zmes do ostrekovačov z výdajného stojanu EcoTank?

Zdroj foto: EcoTank

Riešenie tankovania samospádom šetrí náklady, znižuje penenie a eliminuje riziko nefunkčnosti.