Výborný dojazd zaistili použitím akumulátorov s kapacitou 125 kWh.
Thunder Power

Tajvanský konkurent pre Model S

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Firma Thunder Power pochádza z Taiwanu. Názov znamená v preklade „hromovú silu“. V tomto prípade nejde o žiadnu garážovú firmu. Zástupcovia Thunder Power priniesli koncept elektrického vozidla aj na autosalón vo Frankfurte.


Dizajn vozidla pôsobí exoticky. Ide o klasický štvorpriestorový sedan, ktorý je namierený proti Tesle Model S. Tesle to však údajne natrie na celej čiare v dojazde, ktorý je na plné nabitie až 650 km! Po 30 minútovom nabíjaní je auto pripravené prejsť ďalších 300 km! To znie celkom použiteľne aj pre ľudí, ktorí jazdia veľké porcie kilometrov. Výborný dojazd zaistili inžinieri vďaka použitiu batérii s kapacitou 125 kWh. O batérie sa stará systém, ktorý zaisťuje optimálnu prevádzku tak aby nedochádzalo k ich predčasnému vybíjaniu a starnutiu. Automobilka tvrdí, že ich batérie sú lacnejšie a ľahšie, než používa konkurencia. Viac detailov zástupcovia značky neprezradili.

Thunder Power

Návrh interiéru pôsobí veľmi dobre

K dispozícii majú byť dve verzie. Slabšia príde s výkonom 230 kW a silnejšia s výkonom 320 kW. Výkonnejšia verzia má na stovku zrýchľovať pod 5 sekúnd. Obmedzovač začne zasahovať až pri hranici 250 km/h.


V súčasnosti môžeme mať o aute od neznámej spoločnosti z Ázie mnoho pochybností, ale nerobme unáhlené závery. O dva roky by malo auto debutovať na európskom trhu. O ďalšom postupe značky vás určite budeme informovať.

Thunder Power

Thunder Power príde možno aj v pretekárskej verzii

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: autoforum