Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Nový Ford Focus RS je riadna beštia. Prvýkrát s pohonom 4x4 a aby toho nebolo málo, tak aj s výkonom 350 k a šprintom na stovku len za 4,7 s!

Poďme teda k číslam. Novému Fordu Focus RS namontovali pod kapotu 2,3 litrový prepĺňaný 4-valec z rodiny EcoBoost. Áno, to je ten istý motor, ktorý nájdeme aj vo Forde Mustang. Lenže pre Focus RS sa s ním trochu pohrali. Teraz ponúka 350 k pri 6800 ot. a 440 Nm v rozsahu od 2000 do 4500 ot. To ale nie je všetko, pri prudkom zrýchlení auto aktivuje overboost, ktorý zvýši na 15 sekúnd krútiaci moment na 470 Nm.

Ford Focus RS

Nový Focus RS má 350 k

Nový Focus RS po prvýkrát vybavili funkciou Launch Control. Funguje jednoducho, vodič si vyberie Launch Control v menu, zaradí jednotku, dá plyn na podlahu a pustí spojku. Systém potom optimálne rozloží krútiaci moment a udržiava na maxime pomocou overboostu. Svoje úlohy pri takomto štarte plní aj trakčná kontrola i nastavenie tlmičov. A výsledok? Zrýchlenie na stovku za 4,7 s! A potom topspeed 266 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Ford Focus RS prichádza prvýkrát ako štvorkolka s novým AWD systémom. Použili dve elektronicky riadené spojky, prvá rozdeľuje krútiaci moment medzi prednú a zadnú nápravu, druhá medzi kolesá na zadnej náprave. Vodič si môže vybrať zo štyroch režimov jazdy: Normal, Sport, Track a novou možnosťou je Drift. Pre každý režim inžinieri pripravili inak nastavený AWD systém, tlmiče, ESP, riadenie, správanie motora a zvuk.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Automobilka bude nový Focus RS vyrábať v nemeckom Saarlouise a prví zákazníci v Európe sa dostanú k autám začiatkom roka 2016. Ford už prijíma objednávky a cena v Nemecku začína na 39 000 eur.

Zdroj: carscoops.com