Napriek tomu, že sa jedná o nízkorozpočtový film, na čo sme boli viackrát upozornení, sme presvedčení, že film mohol mať viac akčných scén a viac sa venovať pretekom, napätiu, príprave na preteky, zákulisu v depe a autám vôbec. Rely je tu vcelku rozšírené a ani my presne nevieme ako to v nej chodí. Tacho malo šancu ukázať divákovi svet nepoznaný, no mnohým tak blízky.

Dan Landa na premiére filmu Tacho v Bratislave

Dan Landa na premiére filmu Tacho v Bratislave

Nie som filmovým kritikom, zároveň si uvedomujem, že na film Tacho sa nemožno pozerať len TopSpeed okuliarmi. Zápletka a nápad sú super, realizácia žiaľ nie. Herci podávajú nepresvedčívé výkony. Hrali akoby na silu. Následne sa dozvedám, že film nakrútili len za 3 mesiace, a to je, žiaľ, poznať. Na akčné scény vraj tvorcom v okolí Nitry ostalo aj pre povodne málo priestoru a času... V zúčtovaní času však tieto parametre budú sotvakoho zaujímať. Filmu chýbajú kvalitné akčné zábery spoza volantu, klasické rely prejazdy a dej je miestami dosť rozťahaný a málo adrenalínový. Dĺžku filmu zväčšujú časti, ktoré sú naozaj zbytočné... Navyše, na čiernu komédiu prináša málo humoru... Česi vedia robiť podstatne lepšie kúsky. Prvotné nadšenie z filmu (Landove albumy aj muzikál Krysař máme naozaj veľmi radi) sa zmenilo v sklamanie. Boli sme naozaj naivní, keď sme si mysleli, že v našich podmienkach je možné natočiť kvalitný a hodnotný film o jazdení? Dúfajme, že nie...

Tajomstvom je, že Dan bude v sezóne 2011 jazdiť okruhu v tíme Race4Slovakia spoločne s Dickom Kvetňanským na aute K-1 Attack.

Ďalšie postavy filmu Tacho

Ďalšie postavy filmu Tacho