Podľa údajov spoločnosti Ford je najsilnejší dopyt po Mustangu naďalej v Spojených štátoch amerických, ktoré tvoria 78 % svetového predaja. Medzi ďalšie krajiny, kde sa v roku 2022 zvýšil predaj modelu Mustang, patrí Nemecko (nárast o 17,0 %), Británia (14,4 %), Švajčiarsko (14,9 %) a Stredný východ (7,4 %).

Nová 7. generácia Ford Mustang 2024 píše ďalšiu kapitolu ikony a prináša vzhľad, zvuk a príťažlivosť. Mustang je dostupný vo viacerých cenových hladinách a výkonnostných úrovniach, ako kabriolet alebo kupé, s motorom V8 alebo prepĺňaným štvorvalcom, s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Mustang GT má najvýkonnejší atmo 5.0 V8 historicky

K dispozícii je aj úplne nová funkcia Remote Rev, ktorá umožňuje vytáčať motor na diaľku pomocou diaľkového ovládača, a voliteľná nová elektronická brzda na driftovanie, ktorá dokáže aj z nováčika urobiť takmer profi driftéra.

Mustang Dark Horse™ rozširuje rad ako prvá výkonnostná verzia modelu od predstavenia Mustangu Bullitt v roku 2001. Zameriava sa na dosiahnutie nového výkonnostného štandardu na bežnej ceste aj na trati, ktorý môže prísť len v podobe Mustangu so zlovestným vzhľadom a na novo odladeným 5,0 l V8 s max. výkonom 368 kW (500 koní).

Veľkým predajom mena Mustang nepatrne prispel aj Mustang Mach-E

SUV Mustang Mach-E®, elektrický prírastok do rodiny Mustangov, je teraz dostupný v 39 krajinách a nedávno bol uvedený aj v Taiwane a v Austrálii. Od spustenia výroby pred takmer dvoma rokmi vyrobila spoločnosť Ford už 150 000 kusov modelu Mustang Mach-E, čo predstavuje významný míľnik, keďže spoločnosť plánuje do konca roku 2023 zvýšiť produkciu elektromobilov na 600 000 ročne a do roku 2026 na viac ako 2 milióny ročne.


zdroj: Ford Slovensko