Ford Fiesta ST je už aj na slovenskom trhu. Jej cena štartuje na 20 990€.

Ak hovorím o dvoch víťazstvách, tak ide o kategórie Dynamics Team of the Year a Dynamicist of the Year. Ford a jeho tvorcovia dynamickej stránky vozidiel získali ocenenie za vývoj typov B-Max, Kuga, Focus ST a Fiesta ST.

 

Špecialistom Fordu na túto problematiku je David Put. Ak ho nepoznáte, pozrite si priložené video. Prevezie vás na novej Fieste ST. Na jeho konto pribudlo ďalšie špeciálne ocenenie za prácu na Focuse ST a Fieste ST.

 

Podľa poroty sú vozidlá Ford rafinované, citlivé a poskytujúce absolútny zážitok z jazdy. V prípade nového Focusu ST to platí. Bližšie detailné info sa dozviete v redakčnom teste.

Nový Ford Focus ST je podľa mňa jedným z najkrajších Fordov vôbec.

Verdiktu poroty sa v TopSpeede vôbec nečudujeme. V uplynulých dňoch sme mali v redakcii nový Focus ST. Riadenie na novom Focus ST je očarujúce, presné ako laser, komunikatívne a príjemne tuhé. Má však svoje nedostatky. Auto má veľmi malý rejd. Lock to lock na volante je len 1,5 otočky, no kolesá majú malý uhol. A teda každý manéver musíte s týmto autom robiť dvakrát.

 

„Skonštruovať vozidlo pre maximálne potešenie z jazdy je náročné a zároveň obohacujúce,“ povedal David Put. „Správny recept máte vtedy, keď chcete s autom jazdiť zas a znova – a celý deň sa usmievate.“

 

Nominované vozidlá, z ktorých nakoniec porota zvolila celkového víťaza, navrhli čitatelia časopisu a jeho redakčný tím. Celkové prvenstvo tohto roku získalo Porsche Boxster/ Cayman.

 

Zdroj: tlačová správa, vehocledynamicsinternational.com

Prečítajte si aj:  Prichádza nová Fiesta ST s výkonom 182 koní za 20 990€