Ak dokážete odtrhnúť zrak do toľkých skvostných elementov, prezradíme vám, o čom tento peklostroj je. Sesto Elemento poháňa preverená V10tka s výkonom 570 plnokrvníkov. Streľba na stovku pod 3 sekundy je samozrejmosť. Toto zviera ju vie za extrémnych 2,5 sekundy! Istotne aj vďaka hmotnosti, ktorá je rovnako ohromujúca - 999 kg. Ak si myslíte, že je to vďaka použitiu karbónu, nemýlite sa. Výnimočný je aj pomer výkonu a hmotnosti, ktorý predstavuje 1,75 kg/k. Wow!

Kde sa vzal taký netradičný názov v rodokmeni Lamborghini? Už samotný tvar auta pozostávajúci z tvarovo príbuzných elementov veľa napovie. Karbón, teda uhlík je v periodickej tabuľke chemických prvkov označený ako 6ty element, teda Sesto ( po taliansky 6) Elemento. Možno neviete, ale Lamborghini patrí v automotive biznise k lídrom v spracovaní uhlíkových vlákien, ktorú volajú CFRP technology.

Všetko, na čo v tomto aute siahnete, je vyrobené z karbónu. Koncovky výfuku sú vyrobené z Pyrosic-u, čo nie je nič iné ako sklo keramický kompozit, ktorý dokáže odolávať teplotám až 900 C. Sám som zvedavý, nakoľko sa tieto vedomosti a prax s kompozitnými materiálmi odzrkadlia aj na ostatných výrobkoch koncernu VW. Teraz si nerušene vychutnajte obrázky. Enjoy :)

Zdroj: http://www.gtspirit.com/2010/09/29/official-lamborghini-sesto-elemento/