Francúzi otvorili knihu objednávok v júni 2021, pričom rezervácia na nové auto zahŕňala platbu vo výške 410 eur. Tisícka objednávok za pätnásť mesiacov možno nie je veľa, ale s ohľadom na fakt, že ide o neznámu firmu a značku, to zase nepôsobí tak zle. Teda za predpokladu, že je uvedené číslo reálne.

Sériové auto má byť predstavené už o pár týždňov v rámci parížskeho autosalóna, pričom najdôležitejšou úlohou firmy bolo v posledných mesiacoch hľadanie ideálne miesta na výstavbu produkčnej linky.

To, čo hľadali, nakoniec objavili v Normandii, presnejšie povedané pár desiatok kilometrov severozápadne od hlavnej metropoly, v obci Douains, vedľa Vernonu. Práve na tomto mieste má vyrásť nová továreň s ročnou kapacitou 20 tisíc áut, ktorá zároveň poskytne 1500 pracovných miest.

Dokončenie závodu je naplánované na rok 2024 a výroba sa má rozbehnúť najneskôr v roku 2025. A čo zákazníci dostanú?

V prvom rade si budú musieť pripraviť minimálne 120 tisíc eur. Presné technické údaje auta ale nie sú dodnes známe. Na svojich stránkach Hopium uvádza, že Machina bude poháňaná elektromotormi, ktoré bude energiou zásobovať palivový článok. Kto je jeho výrobcom, Francúzi tiež neprezradili.

Výkon auta má byť za hranicou 500 koní, nádrže majú poskytnúť dojazd 1000 kilometrov a samotné tankovanie nemá trvať viac ako tri minúty. Štvormiestny interiér vozidla so samostatnými sedadlami je zmesou veľkých výsuvných displejov, dotykových plôch, jednoduchosti pripomínajúcej tablety či mobily a v propagačnom videu má „mašina“ aj autonómne riadenie. Čo z toho sa stane realitou, mali by sme vedieť už v októbri.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

zdroj: Hopium