Gymkhana 11 je konečne tu. Hoonigan nás posledné mesiace stále viac a viac napínal a postupne prezrádzal ďalšie a ďalšie detaily o novom videu. Ako som vás pred časom informoval, hviezdou 11. dielu už nie je Ken Block, ale jeho kamarát Travis Pastrana. Ide však o jednorazovú výmenu a v 12. pokračovaní by sme už opäť mali vidieť Kena. 

862-koňové monštrum

Travis sa posadil do Subaru WRX STI a ponúkol nám tak poriadne deja vu z prvých dvoch dielov tejto série. Nešlo však o obyčajné Subaru, ale o 862-koňovú beštiu s 2,3-litrovým motorom boxer, obmedzovačom na 8000 ot./min., s karosériou z uhlíkového vlákna a aktívnou aerodynamikou, čo môžeme pokojne označiť za najšialenejšie WRX STI všetkých čias. 

Sčítaním premenných Travis Pastrana + Subaru WRX STI sme tak dostali fantastické video, kde Travis jednoznačne ukázal, že na štyroch kolesách mu to ide rovnako dobre ako na dvoch. WRX STI viackrát doslova premenil na Air Force One a predviedol niekoľko desiatok metrov dlhé „lety“ pri rýchlosti cez 240 km/h. Za zmienku určite stojí aj sekvencia v prístave, kde si to Pastrana šupol bokom na dvoch kolesách, tretie totiž viselo z móla v dôsledku čoho sa dvihlo aj štvrté koleso do kríža. Vo videu môžeme vidieť aj nové Subaru BRZ, ktoré v istom momente predvádza s WRX STI parádne synchrónne „donuty“. 

Dosť však bolo kecov. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si deväť a pól minútovú dávku akcie, adrenalínu a riadneho revu motora. V týchto neľahkých časoch práve takéto odreagovanie padne viac než vhod :)

Video: Hoonigan