Príchod GLS 600 4Matic však nie je veľkým prekvapením. Konkurenti v podobe Bentley a Rolls-Roycu už svoje super-luxusné SUV-čka predstavili, a tak ani Mercedes-Maybach nemohol zaostať. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Doplnky aj z ružového zlata

Ak si kúpite toto auto, pravdepodobne budete mať peniaze aj na osobného šoféra a väčšinu času strávite na zadných sedadlách, ktoré tomu boli aj patrične prispôsobené. Okrem ich bohatej šírky sú sklápateľné, vetrané a aj masážne, podobne ako v modeloch Maybach postavených na základoch triedy S. Nechýbajú ani dve obrazovky s uhlopriečkou 11,6 palcov a systémom MBUX, kde je možné prehrávať filmy, počúvať hudbu alebo surfovať na internete. Doplnkovou výbavou je zase centrálna konzola vzadu, ktorá disponuje odnímateľným tabletom a malou chladničkou, v ktorej pravdepodobne nebude chýbať šampanské. V základe nájdete aj stereo systém Burmeister a aj samostatnú klimatizáciu pre zadný rad sedadiel. Luxus len podčiarkujú 23-palcové kolesá a doplnky v interiéri z ružového zlata. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zaujímavosťou sú aj elektricky výsuvné nástupné prahy, ktoré sú pochrómované. Pri zadných dverách sú pre lepšie nastupovanie zámerne širšie a pri otvorení dverí sa vysunú do jednej sekundy. Pocit prémiovosti jemne umocňuje svetelný znak Maybachu po stranách auta, no ten sa už nachádza takmer v každom drahšom SUV. 

Pod kapotou V8 a 558 koní

Napriek obrovskému luxusu a hmotnosti až 2785 kg nie je GLS 600 taký slimák, akoby ste možno čakali. Dostal 4-litrovú V8-čku s mild-hybridným systémom a celkovým výkonom 410 kW (558 k). Krútiaci moment sa dostal až na hodnotu 730 Nm a stovku dá GLS 600 za 4,8 sekundy. EQ Boost pritom ponúka na určitú chvíľu ďalší krútiaci moment v podobe 250 Nm a dodatočného výkonu 16 kW (22 k).

Keďže bolo auto postavené s najvyšším ohľadom na komfort, nechýba ani aktívny podvozok Airmatic, ktorý používa E-Active Body Control systém. Ten kontroluje tlmiče na každom kolese a expresne rýchlo prispôsobuje ich správanie stavu vozovky. Na to používa GLS 600 4Matic aj kamery, ktoré snímajú stav cesty a v prípade prichádzajúcej nerovnosti sa automaticky upraví podvozok, vďaka čomu budete mať pocit ako v bavlnke. 

Aby mali pasažieri ničím nerušenú jazdu, vylepšená bola aj zvuková izolácia interiéru, pomocou tuhej priečky a pevnej police za zadnými sedadlami. Tá oddeľuje interiér od batožinového priestoru. No a pre tých najrozmaznanejších vyvinul Mercedes niekoľko špeciálnych vôní, ktoré ponúka v balíku Air Balance

Mercedes Maybach GLS 600 4Matic príde na trh v druhej polovici roka 2020. Cenu zatiaľ nepoznáme, no toto auto pre bežného človeka rozhodne nebude. 

Zdroj: tlačová správa