Mercedes nechce vstúpiť do konkurenčnej bitky o laserovú technológiu, ktorú pred pár rokmi rozpútalo Audi a BMW. Napriek tomu rozširuje možnosti LED svetiel, ako napríklad najnovšej digitálnej techniky pre nové svetlá v Maybachu. O čo ide?

Nové digitálne svetlá budú najprv dostupné v modernizovanom Mercedes-Maybach.

Piktogram vločky vás upozorní na poľadovicu.

Modernizovaný Mercedes-Maybach bude mať svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve, spolu s ním to budú aj digitálne príplatkové svetlá v kvalite HD. Každý svetlomet bude disponovať viac ako miliónom pixelov, ktoré zaručia možnosť projekcie rôznych obrazcov na vozovku pred vozidlo.

V čom to môže vodičovi pomôcť? Mercedes prezentuje niekoľko výhod. Svetlá vám napríklad naznačia vodiace línie, ktoré zodpovedajú šírke vozidla. Na opravovanej a zúženej ceste tak môžete presne manévrovať s vozidlom na centimetre.

Presné línie vám pomôžu pri zúžených pruhoch.

Medzi ďalšie prednosti patria napríklad: symbol povrchu so snehovou vločkou (riziko poľadovice), symbol pre možnosť kolízie odzadu, symbol smeru pre navigáciu, symbol na upozornenie vozidla v mŕtvom uhle alebo rýchlostný symbol. V budúcnosti plánujú množstvo piktogramov rozširovať a ponúknuť tak informácie pre vodiča priamo na vozovke. Čo si o podobnom systéme myslíte?

Zdroj foto: Mercedes-Benz

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov