Tým vizuálnym magnetom, ktorý pritiahol našu pozornosť, je samozrejme maskované (pravdepodobne dvojdverové) kupé, ktoré sa na pár desatín sekundy niekoľkokrát mihne v propagačnom videu. Zábery sú pochopiteľne schválne poskladané tak, aby sme sa nedozvedeli prakticky nič, ale z toho mála, ktoré sme videli, pár detailov za pozornosť stojí.

Hyundai nám v prvom rade chce naznačiť, že aj s vodíkovým autom sa dá pobaviť na okruhu v driftoch. Či má ísť skutočne o zadokolku alebo vozidlo s pohonom všetkých štyroch kolies schopné jazdiť v pretáčavých šmykoch (zdravíme do BMW), momentálne nevieme, ale odvaha ukázať zábavný charakter je nám sympatická.

Hyundai

Na detailnom zábere prednej časti je zjavné, že onen záhadný stroj má extrémne nízko posadenú prednú kapotu voči lemom blatníkov, a je fakt, že až takto klinovitý profil sa dnes kvôli ochrane chodcov nevidí. V prípade auta so spaľovacím motorom by to bol problém. 

Elektromobil s pohonným ústrojenstvom integrovaným do podvozku by si však starosti s nedostatočnými deformačnými zónami robiť nemusel. A tým sa dostávame k tomu, čo nás asi zaujalo najviac.

Hyundai

Môže to byť sériovka?

Samozrejme chápeme, že väčšina filmu, možno dokonca celý, vznikol v počítači. Inak povedané, reálnych záberov na skutočné auto je tam pravdepodobne nula. Aj tak je ale zaujímavé, ako reálne tento Hyundai vyzerá. Vôbec nepôsobí ako nejaký divoký koncept určený pre výstavné pódiá a rampy reflektorov na autosalónoch. 

Naopak máme pocit, ako keby sme pozerali na predprodukčné auto, ktoré akurát ktosi zamaskoval, aby nám v predstihu neprezradil príliš. Zamerajte sa na tie brzdy. Skoro by sme sa hádali, že sú to skutočné červené strmene s nápismi Brembo.

Skrátka máme dojem, že i o takmer sériový elektromobil poháňaný vodíkovým palivovým článkom. Máme prehnane bujnú fantáziu? Alebo je v tomto prípade len prianie otcom myšlienky? Dajte vedieť, čo si o tom myslíte.

zdroj: Hyundai