Woong-Chul Yang, šéf výskumného a vývojového centra a viceprezident Hyundai Motor, povedal: “Nová luxusná limuzína G90 značky Genesis prináša našim zákazníkom koncepciu ‘Nového luxusu’. Model G90 predstavuje špičku značky Genesis a demonštruje, ako aplikujeme naše hodnoty sústredené na človeka pre dosiahnutie dokonalej spokojnosti našich zákazníkov v každom aspekte vlastníctva vozidla.“

Nová vlajková loď

Nový model G90 (v Kórei známy ako EQ900) bude vlajkovou loďou novej značky Genesis a ako taký bude plný zmien a inovácií, ktorými sa bude značka vyznačovať. G90-tka bude vraj založená na kombinácii „na človeka orientovanej“ technológie a vysokej jazdnej dynamiky. S konkurenciou nechce bojovať nízkou cenou a v rukáve vraj má škálu najlepších bezpečnostných prvkov a technologických inovácií.

Typom G90 sa snažia v Genesise o zavedenie typického dizajnu a štýlu značky, ktorý sa má niesť v podobe „atletickej elegancie“. Dizajn má byť interpretovaný novozaloženou značkou Prestige Design Division, ktorá sa postarala o prvky, ako veľká maska chladiča alebo klenuté zadné skupinové svetlá prispievajúce „atletickej elegancii“.

Veľká maska, klenuté zadné svetlá. Hyundai Vision G Concept sa na G90 náramne podobá.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Hyundai plánuje do roku 2020 až 6 nových modelov Genesis. Predaj vlajkovej lode G90 je v Kórei naplánovaný na začiatok decembra. V Kórei budú zrejme predaje najlepšie. Nedokážem si totiž predstaviť, že by niekto machroval slovami, „kúpil som si novú G90-ku“, namiesto „kúpil som si novú A8-čku“.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov