Za N DCT priplatíte 2 000 €

i30 N so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou stojí po odrátaní vstupného dvojtisícového bonusu 32 390 € s DPH, štýlový i30 Fastback N sa začína na cene 33 190 €. Pri oboch karosárskych verziách je možné mať za dodatočných 2 000 € k dispozícii aj novú 8-stupňovú automatickú prevodovku, ktorá prináša možnosť ovládania páčkami pod volantom a tri nové funkcie N Performance: N Grin Shift (NGS), N Power Shift (NPS) a N Track Sense Shift (NTS). Po novom budú oba modely – hatchback aj fastback – predávané len vo výbave N Performance s motorizáciou 2.0 T-GDi a výkonom 206 kW (280 k). Nové N-ká tak ponúknu v porovnaní so svojimi predchodcami výkon vyšší o 4 kW/5 k (predtým 202 kW/275 k), vyšší krútiaci moment o 39 Nm (392 Nm vs 353 Nm) a rýchlejšiu akceleráciu z 0 na 100 km/h o 0,2 s (5,9 s vs 6,1 s).

Zmeny pri nových N-modeloch sa neudiali iba pod kapotou. Dizajn noviniek z dielne Hyundai prináša úpravy zamerané na výkon, emócie a na celkové vyžarovanie. Na prvý pohľad zaujmú nové 19“ kované zliatinové disky kolies s vyššou tuhosťou. Nový disk je o 3,6 kg ľahší ako u predchádzajúcich verzií i30 N a Fastback N a celková úspora hmotnosti na sade 4 diskov je tak až 14,4 kg (oproti predošlému i30 N s 19“ diskami kolies). Nové N-ká zároveň disponujú väčším priemerom kotúčov predných bŕzd o 15 mm (360 mm vs 345 mm). Interiér si zákazník môže dovybaviť novými odľahčenými N prednými sedadlami. N Seat Pack za príplatok 500 € obsahuje predné odľahčené manuálne nastaviteľné športové N sedadlá v kombinácii koža/alcantara s integrovanou hlavovou opierkou. N sedadlá prinášajú ďalšiu úsporu v hmotnosti: 1,1 kg/sedadlo, resp. celková úspora je 2,2 kg oproti štandardným N sedadlám. Výrazné bočnice tiež poskytujú vynikajúcu bočnú oporu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Výbava N Performance je sama o sebe bohatá a prináša všetko potrebné pre zábavu za volantom. Pneumatiky Pirelli P Zero, N body kit s ikonickým LED brzdovým (hatchback), resp. zadným hmlovým svetlom (fastback), dvojitá koncovka výfuku po stranách, elektrický samosvorný diferenciál, variabilná výfuková sústava s ventilom, automatický medziplyn Rev Matching… Novinkou je nová 10,25“ navigácia so službou Bluelink a pribudli tiež viaceré nové bezpečnostné prvky Hyundai SmartSense, napr. autonómne núdzové brzdenie FCA teraz aj s detekciou chodcov. K príplatkovým opciám patrí už len panoramatické strešné okno (1 200 €) a metalický lak karosérie (500 €). Pre N modely budú naďalej dostupné doslova charakteristické laky Performance Blue a Shadow Grey, ktoré sú k dispozícii za zvýhodnenú cenu (300 €).

Zdroj/Foto: Hyundai Slovensko