Dané video u každého z nás vyvolá emócie. O tom, že rôzne sa nemusíme baviť. Kĺúčové je uviesť, že prvé video nie je reálne, je natočené trikmi ako hollywoodske filmy. No schopnosti robotov od Boston Dynamics nie sú veľmi vzdialené tomu, čo tu vidíme. Spoločnosť Hyundai Motor Group rozpoznala potenciál tejto značky a preto ešte v decembri 2020 získali v Boston Dynamics 80% podiel. Od vtedy pol roka prebiehali úkony schvaľovania tejto transakcie v hodnote 1,1 miliardy dolárov. Obchod dostal zelenú aj od regulačných úradov, a tak je akvizícia finálne právoplatná. Má pomôcť transformácií divízie automobilov z automobilky na poskytovateľa mobility. To je nová stratégia, ktorú nemá len koncern Hyundai/Kia, ale aj značky ako Toyota, BMW a vôbec všetci veľkí hráči v oblasti výroby áut. 

Video nižšie je už reálne. Ukazuje, že Boston Dynamics schopnosti robotov, špeciálne v oblasti udržiavania rovnováhy dostali zhruba za dekádu na neuveriteľnú úroveň. Posúďte sami:

Na ceste k inteligentnej mobilite

Akvizíciou chce Hyundai Motor Group urýchliť a zlepšiť vývoj špičkovej robotiky potrebnej pre vývoj aj výrobu áut. Boston Dynamics má HMG pomôcť s výrobou náročných komponentov, s inteligentnou mobilitou ale aj s riešeniami v oblasti logistiky. Získaním kontrolného podielu v Boston Dynamics a zabezpečením vedúcej pozície v oblasti robotiky robí Hyundai Motor Group ďalší dôležitý krok k strategickej transformácii na poskytovateľa riešení inteligentnej mobility. Na podporu tejto transformácie skupina významne investovala do vývoja budúcich technológií vrátane autonómneho riadenia, umelej inteligencie (AI), mestskej leteckej mobility (UAM), inteligentných tovární a robotov.

Spoločnosť Boston Dynamics je etablovaným lídrom vo vývoji agilných mobilných robotov, ktoré sa úspešne presadili v mnohých popredných svetových priemyselných firmách. V júni 2020 spustila predaj svojho prvého komerčného robota Spot® a teraz má stovky robotov pôsobiacich v rôznych priemyselných odvetviach vrátane energetiky, stavebníctva, výroby či ťažby ropy a zemného plynu. Boston Dynamics tiež nedávno predstavil Stretch™, svojho prvého komerčného robota, ktorý je špeciálne navrhnutý pre využitie v skladových priestoroch a distribučných centrách.

Pokrok pre ľudstvo

Hyundai Motor Group plánuje v duchu filozofie pokrok pre ľudstvo vyvíjať na poli robotiky pokročilé technológie, ktoré zlepšia život ľuďom a zvýšia úroveň ich bezpečnosti. HMG pri tejto príležitosti zverejnil aj video, v ktorom odhaľuje, ako plánuje ďalej pokročiť v mobilite ľudstva pomocou skúseností spoločnosti Boston Dynamics.

zdroj: Hyundai Motor Slovensko