Prejsť automobilom cez púšť alebo džungľu je dosť náročné. Dostať sa však s vozidlom na Severný alebo Južný pól je ešte zložitejšie. Dobrodruhovi Patrickovi Bergelovi sa to s pomocou Hyundaiu podarilo.

Expedícia trvala 30 dní, počas ktorých prešiel team takmer 5 800 km. Teploty klesali k hodnotám blízkym -30 °C. 

Na cestu upravili bežný model Santa Fe s 2,2-litrovým vznetovým motorom. Samozrejme, bežná nafta tu absentovala, do vstrekovačov vchádzalo palivo pre prúdové motory. To sa používa v Antarktíde z dôvodu nižších hodnôt filtrovateľnosti. Podľa dostupných zdrojov malo vozidlo ešte predohrev motora a zväčšenú 230 litrovú nádrž. Zvyšok motora s jeho riadiacím systémom, pohonom a prevodovkou mali byť pôvodné. Patrick Bergel bol vlastne prvým človekom, ktorý tento kontinent prešiel na osobnom vozidle.

Hyundai neprechádzalo len cez zamrznuté časti kontinentu.

Trasa začínala v Union Campe a viedla do McMurdo. Expedícia trvala 30 dní, počas ktorých prešiel team takmer 5 800 km. Teploty klesali k hodnotám blízkym -30 °C. Patrick Bergel je k tomu dokonca pravnuk Ernesta Shackletona, ktorý túto trasu začal pred viac ako 100 rokmi po tom, ako mu cieľ v pokorení Južného póla uchmatol Roald Amundsen.

O zaujímavé scenérie nebola na ceste núdza.

Ernest Shackleton však neuspel, jeho loď stroskotala a z dobrodružstva sa stal boj o prežitie. Po viac ako 100 rokoch tak jeho trasu zdolal pravnuk a dokončil jeho cieľ. Pozrite sa na video, v ktorom sú zachytené niektoré momenty z cesty. Dobrodružstvo Ernesta Shackletona tak neskončilo fiaskom, trvalo len 100 rokov, kým sa ho podarilo úspešne dokončiť.

Hyundai Santa Fe zvládol celú cestu za 30 dní.