AZ-Wagon i je malý, dá sa  povedať kei car, van založený na priestorovo-efektívnom AZ-Wagon. Vozíčkar jednoducho dokáže nastúpiť aj vystúpiť z vozidla cez 5. dvere, ktoré sa otvárajú na 2 časti. Horná časť so sklom a spodná, ktorá vytvorí pre prepravovanú osobu bezbariérovú plošinu na nastúpenie. Vozíček sa samozrejme dá jednoducho ukotviť proti nežiaducemu pohybu počas cesty a prepravovaná osoba sa pripúta bezpečnostným pásom ako každý pasažier.

Mazda AZ-Wagon i

MPV Second Row Lift-up Seat. Základom je stredný veľkostný variant MPV vybavený špeciálne upravenou druhou radou sedadiel. Po otvorení posuvných zadných dverí stačí len jedno tlačítko. Sedadlo sa automaticky z vozidla vysunie a spustí na výškovú úroveň invalidného vozíčka aby bolo nastupovanie jednoduchšie.

Biante Autostep je novo vyvinuté mpv s vysokou strechou. Funkcia Autostep pomáha pri nástupe pasažiera s vozikom do zadnej časti kabíny. Autostep je nástupná plošina, ktorá sa automaticky vysúva a zasúva keď sú posuvné dvere otvorené alebo zatvorené.

Výstava H.C.R. bude prebiehať v čase 24.-26. septembra 2008 v Tokijskom Medzinárodnom Výstavnom centre. Istotou, že Mazda prinesie ukázať kvalitne a inovatívne riešenia určite potvrdzuje aj fakt, že sa zúčastní už po 13. rok (od roku 1995).

Madza Biante autostep